Početna » Sport » BOBANA VELIČKOVIĆ TREĆI PUT NAJBOLJA OLIMPIJSKA NADA

BOBANA VELIČKOVIĆ TREĆI PUT NAJBOLJA OLIMPIJSKA NADA

Borski strelac Bobana Veličković, treću godinu za redom, osvaja Medjunarodni turnir Olimpijske nade u slovačkom gradu Njitri. U juniorskoj konkurenciji od 11 takmičarki iz Srbije, Slovačke , Madjarske, Ukrajine, Bugarske i Češke Repblike, Veličković je, u subotu, prvog dana takmičenja u disciplini standardni vazdušni pištolj, upucala 479,9 krugova, 383 u osnovnom delu i finalnu seriju završila je sa 3,6 krugova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Čehinju Mihaelu Muslovu. Druga Boranka na ovom takmičenju, Ana Simić osvojila je peto mesto u kadetskoj konkurenciji16 strelaca sa ostvarenih 457 krugova, 367 u osnovnom delu. Reprezentacija Srbije za koju je nastupala i Danica Rašeta iz Beograda prvog dana zauzela je treće mesto iza Češke i Ukrajine.
Drugog dana takmičenja u mešovitoj konkurenciji Bobana Veličković bila je druga iza Čehinje Mihaele Muslove sa 475,6 krugova, 377 u osnovnom delu. Od 28 takmičarki iz osam evropskih zemalja, Ana Simić zauzela je 15. mesto.