Početna » Aktuelno, Sport » Preokretom do pobede Bor – Juhor 4:1 (0:1)

Preokretom do pobede Bor – Juhor 4:1 (0:1)

4.maj.2013.Bor
Autor: S.Ranđelović

zasajt1 zasajt2 zasajt3 zasajt4 zasajt5 zasajt6

4.maj. Gradski stadion u Boru; Vreme sunčano; uslovi za igru odlični; gledalaca: oko 500; Strelci : Terzić.M u 48.min; B.Nikolovski u 49.min.;Stanković u 76.min i Đoševski u 90.min za Bor ; a Stević.N u 40.min za Juhor. Žuti karton: Šljivić (Juhor) u 82.min. zbog šutiranja lopte u prekidu igre.(nesportsko ponašanje).
Sudije : Mitrović Miloš; Rašić Milan i Stojković Danijel svi iz Zaječara (Suđenje ocenjeno kao  dobro ). Delegat : Živković Dragan ( Paraćin)
BOR : Trailović; Janković; Nikolić; Lazarević; Radovanović; Pejić;(Stanković); Jovanović;(Nikolovski.B);Đoševski; Ivanov; Terzić.M;(Mladenović.V); Mladenović.M
JUHOR: Maksimović;(Pešić); Radonjić; Jezdić; Radović; Žerjav; Sibinović;Mladenović;Stević; Dragutinović; Šljivić; Cvejić.

Na gradskom stadionu u Boru pred nekoliko stotina gledalaca fudbaleri Bora savladali su Juhor iz Jagodine rezultatom  4:1. Iako je na kraju rezultat više nego ubedljiv , borski fudbaleri nisu lako došli do šeste prolećne pobede. U prvom poluvremenu domaćin je bio bolji protivnik,igralo se uglavnom pred golom Juhora ali prave prilike za gol , sem nekoliko polušansi nije bilo. Gosti su pokušavali nešto da učine iz retkih kontranapada koji su se završavali uglavnom daleko od gola Trailovića. A onda u 40 minutu posle greške borske odbrane , lopta dolazi do mladog Nikole Stevića  koji reaguje kao da je iskusan igrač (  a ovo mu je bila prva utakmica u seniorskoj konkurenciji ) i hladnokrvno plasira loptu u sam ugao gola domaćih za 0:1. Bio je ovo pravi šok za domaće igrače i navijače koji su ipak u ovom meču očekivali laku pobedu.Ovim rezultatom završeno je prvo poluvreme. Na poluvremenu trener Bora Rajko Mitić izvršio je dve izmene.U igru su ušli Boban Nikolovski i Stanković Milan umesto Pejića i Jovanovića. Kod gostiju je došlo do promene golmana , Pešić je zamenio Maksimovića. Ne znamo da li su u pitanju samo izmene, ili su pomogle i kritike borskog rukovodstva u svlačionici, ali ekipa Bora u nastavku kreće silovito i već u 48 minutu rezultat je izjednačen. Posle odlično izvedenog kornera , najbolji u skoku pred golom Juhora bio je Terzić i sa svega nekoliko metara , glavom  prosto zakucava loptu u mrežu nemoćnog Pešića. A onda već u sledećem minutu , dok je još trajala radost domaćih navijača, potez kakav se retko viđa i na prvoligaškim utakmicama. Loptu je na nekih dvadesetak metara od gola Juhora prihvatio Boban Nikolovski , i uputio izvanredan udarac. Lopta se od prečke odbila iza linije gola gostiju i ostala da miruje u mreži.2:1. Potpuni preokret već u 49 minutu. Posle vođstva domaćih tempo igre je malo opao. Gosti očigledno više nisu imali volje i snage da pokušaju nešto više od časnog poraza, a možda su i želeli da sačuvaju snagu za sredu , kada se u Jagodini sastaju sa vodećim Timočaninom. Borski fudbaleri su to iskoristili u 76 minutu . Mladenović je odlično prošao po desnoj strani , izbacivši iz igre nekoliko gostujućih igrača, usledio je odličan centaršut i Stanković postiže treći gol za domaće.
Fudbaleri Juhora su protestvovali posle ovog gola, smatrajući da je lopta pre centaršuta izašla u gol-aut , ali su sudije čini se opravdano pokazale na centar. Tačku na ovaj meč i pobedu Bora stavio je Đoševski bukvalno u poslednjim trenutcima utakmice.
Ekipu Bora već u sredu očekuje još jedno teško gostovanje u Sokobanji protiv ekipe Ozrena, sa kojom deli šesto i sedmo mesto.(Bor ima utakmicu manje).