Početna » Aktivnosti, Aktuelno, Članak, Fotoreportaža, Košarka, Reportaža, Sport, Vesti » Košarkaši Bora pobedili posle produžetka

Košarkaši Bora pobedili posle produžetka

17.februar.Bor

Autor: S.Ranđelović

U 16.kolu Prve reionalne lige istok borski košarkaši su savladali Dimitrovgrad posle produžetka rezultatom 102:93. U regularnom, delu susreta rezultat je bio 84:84. Borani su dobro otvorili utakmicu i veoma brzo stvorili prednost. U 6. minutu već je bilo 11 poena prednosti (17:06). Prva četvrtina završena je sa solidnih 26:18 i izgledalo je da će Bor uspeti da dođe do devete pobede bez većih problema. Ali gosti se nisu predavali i drugu četvrtinu dobijaju sa 26:23, tako da se na poluvreme otišlo sa samo pet poena prednosti za domaće. U drugom delu ekipe su se smenjivale u vođstvu. Pet minuta pre kraja gosti su stekli prednost od pet poena (76:81). U poslednjem minutu Bor je uspeo da izjednači na 84:84, a imali su domaći i napad za pobedu, ali nisu uspeli da poentiraju. U produžetku Bor je bio bolji (18:09), i na kraju ipak zasluženo došao do pobede. Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Rašić sa 31 poenom, 18 skokova 4 asistencije i dve osvojene lopte. Njemu uz rame bio je Rosić koji je postigao 33 poena i uz to imao i 4 skoka, 3 asistencije, 2 osvojene lopte i 1 blokadu. Istakli su se još i kapiten Petrović (12 poena i sedam skokova), kao i Jovanovski i Martinesić sa 12, odnosno 11 poena. Pored njih u strelce se upisao i mladi Prodanović koji je zabeležio 3 poena. Kod gostiju najveći učinak je imao Todorović koji je postigao 32 poena(7 trojki) i predstavljao veliki problem domaćoj odbrani. Veliku pomoć u ovoj pobedi borskim košarkašima pružila je i publika koja je  svojim navijanjem i bodrenjem „dizala“ igrače kada im je bilo najteže. Raduje i to što se pored standardnih igrača sve više u igru uključuju i mladi igrači koji su po godinama još „kadeti“ i ova iskustva iz seniorske konkurencije će im svakako mnogo značiti u karijeri. Za razliku od nekoliko poslednjih utakmica, kada su domaći bili opravdano nezadovoljni suđenjem, ovog puta moramo istaći veoma korektno suđenje sudijskog para iz Niša Đorđević – Ivković.