Početna » Aktivnosti, Aktuelno, Članak, Fotoreportaža, Generalno, Odbojka, Reportaža, Sport » Odbojkašice pobedile u derbiju-odluka u petom setu

Odbojkašice pobedile u derbiju-odluka u petom setu

10.mart 2014. Bor Autor : S.Ranđelović

OK BOR – ŽOK LE 016 (Leskovac)  3:2 (25:12; 21:25; 25:23; 24:26; 15:11)

Odbojkašice Bora savladale su u derbiju kola ekipu LE 016 rezultatom 3:2 u setovima. Pobednik je odlučen u samom finišu petog seta. Posle prvog seta izgledalo je da će Boranke lako I brzo stići do nove pobede jer su ovaj period igre dobile rezultatom 25:12 za samo 18 minuta. Drugi set je doneo veliku borbu. Gošće su vodile od samog starta, a domaće su uspevale da drže priključak. Poeni su osvajani u serijama , a do 25-og poena prve su stigle odbojkašice iz Leskovca. Treći set odbojkašice Bora dobijaju posle preokreta , a četvrti gube na “razliku” 24:26. Odluka je pala posle više od dva sata igre. U odlučujućem petom setu Boranke su iskoristile greške protivnika i zasluženo slavile sa 15:11.