Početna » Aktivnosti, Aktuelno, Fotoreportaža, Generalno, Košarka, Reportaža, Sport, Vesti » Košarkaši Bora poraženi u poslednjem meču pred domaćom publikom

Košarkaši Bora poraženi u poslednjem meču pred domaćom publikom

17.april.Bor

Autor: S.Ranđelović

Prva regionalna liga istok 25.kolo : KK BOR RTB – KK Prokuplje 93:113 (35:25; 21:30; 19:27; 18:31)
Sudije : Božić.I i Ristić.T (Niš)
KK BOR : Martinesić 8, Jovanovski 20 (5 trojki), Prodanović, Arsić 6, Perišić 2, Petrović 8, Nikolić 4, Stanković, Rosić 22 (3 trojke), Marelj, Rašić 23 (2 trojke), Ilić; Trener : T.Paunović.
KK Prokuplje : Mrđenović, Miljković 2, Terzić 34 (3 trojke), Lazović, Kiković.M, Šubarić 26 (4 trojke), Kiković.A 14 (4 trojke), Bjeletić.V 32 (6 trojki), Stojanović, Bjeletić.A 5; Trener : Z.Stojanović.

Košarkaši Bora nisu uspeli da se pobedom oproste od svojih navijača. Bila je evidentna želja domaćih za pobedom ali i velika nervoza prouzrokovana nedeljnom utakmicom u Nišu u kojoj su doživeli pravu katastrofu što se tiče rezultata ali i poniženi načinom na koji je to ostvareno. U tom meču Bor je primio čak 151 poen (100 u drugom poluvremenu), Dosuđeno im je 45 faulova, 3 tehničke greške i utakmicu su završili sa 4 mlada igrača jer su čak sedmorica isključeni zbog 5 ličnih grešaka. Za to vreme Niš je napravio samo 13 prekršaja. Nišlije su čak 48 poena postigle iz slobodnih bacanja ( od 60 izvedenih). Ova utakmica, kao i utakmica u Leskovcu , gde je Zdravlje takođe pobedilo 147:58, izazvale su burne reakcije i kako su nam rekli u Savezu regiona istočne Srbije, pokrenuta je istraga o ovim događajima i u saradnji sa KSS i komisijom za takmičenje biće učinjeno sve što je moguće kako bi se sprečila svaka neregularnost i nanošenje štete ugledu srpske košarke.

Utakmicu sa Prokupljem, borski košarkaši su otvorili dobro. Rašić je pogađao iz svih pozicija, pridružili su mu se Rosić i Jovanovski i Bor je prvu četvrtinu dobio sa 35:25 postigavši čak sedam trojki. Činilo se u tom trenutku da će Bor stići do pobede protiv konkurenta za petu poziciju. U drugoj četvrtini sve se preokrenulo, domaći su počeli da promašuju, ne samo za tri poena već i iz takozvanih „zicer“ pozicija, goste je u tim trenutcima uspešno predvodio mladi Terzić koji je svojim prodorima, šutevima i asistencijama bio nerešiv problem za odbranu Bora. Na poluvreme Bor odlazi sa samo poenom prednosti (56:55). U drugom delu Bor je nastavio sa promašajima, gosti su bili bolji i u skoku. Bjeletić se „raspucao“ za tri poena, a pridružili su mu se i Šubarić i Kiković . Prokuplje je ukupno pogodilo 17 trojki i na kraju zasluženo pobedilo. Ekipa gostiju koju predvodi bivši igrač Bora Zoran Stojanović ovom pobedom je obezbedila petu poziciju na tabeli, Bor će na kraju biti šesti, bez obzira na rezultat poslednje utakmice u Knjaževcu.