Bor ponovo na +5

30.april.Bor

Autor: S.Ranđelović

Pomoravsko-timočka zona 22.kolo : OFK BOR – FK Borac Bivolje 3:1 (1:0)

Sudije : Lapadatović Mario (Negotin), Vlada Đokić (Paraćin) i Vladan Janković (Jagodina); Delegat : Toplica Milojković (Ćuprija). Gledalaca oko 100. Vreme kišovito, teren vlažan, ali dobro pripremljen za igru.
Strelci : Krstić u 22.min, Mašić u 54.min iz penala, Lazarević u 68.min za Bor a Arsić u 83.min.za Borac.
Žuti kartoni: Janković,Krstić (Bor); Radaković,Stojković, Miladinović,Stefanović i Radovanović (Borac)
OFK BOR: Trailović, Janković (M.Mladenović od 90.min.), V.Mladenović, Čovrtanović, Živanović, Stanković, M.Terzić, Krstić, Lazarević, Đoševski (Nikolić od 80.min.), Mašić (Milojević od 75.min). Trener : Hakija Rovčanin.
Borac Bivolje: Radovanović, Lazić, Šljivić, Petrović, Miladinović, Radojević,Arsić, Stevanović, Petrović,Stojković,Radaković. Trener: Ivan Mitić.

Igrač utakmice : Nikola Krstić (Bor)

Na gradskom stadionu u Boru odigrana je odložena utakmica 22.kola između OFK Bora i Borca iz Bivolja. Domaćin je slavio  sa 3:1, iako je prema prikazanoj igri i stvorenim šansama rezultat mogao da bude i dvostruka ubedljiviji. Bor je pre vodećeg pogodka Krstića koji je postignut u 22.minutu imao nekoliko odličnih prilika za gol ali su napadači domaćih promašivali i onda kada su svi na stadionu već videli loptu u mreži solidnog Radovanovića. Na poluvreme se otišlo sa minimalnom prednošću Bora. Čini se da je pitanje pobednika rešeno u 54.minutu kada je Mašić povisio na 2:0, snažnim udarcem sa bele tačke, posle opravdano dosuđenog jedanaesterca zbog prekršaja nad Krstićem. Nova tri boda osigurao je  Lazarević u 68.minutu kada je glavom sa samo nekoliko metara ubacio loptu u prazan gol. Gosti su smanjili na 3:1 preko Arsića u 87.minutu, iskoristivši malo opuštanje borske odbrane. Posle ove pobede Bor ponovo ima 5 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Ozren. U nedelju 4.maja Bor na svom terenu dočekuje ekipu Dragocveta i biće to prilika za osvajanje nova tri boda i još jedan korak bliže srpskoligaškom društvu.