Početna » Aktivnosti, Aktuelno, Društvo, Fotoreportaža, Fudbal, Generalno, Reportaža, Sport, Vesti » Foto: Borski fudbaleri šest puta „ubrali“ Dragocvet

4.maj.Bor

Autor: S.Ranđelović

Pomoravsko – timočka zona 24.kolo : OFK BOR – FK Dragocvet 6:0 (2:0)

Stadion OFK Bor-a. Gledalaca : 300; Sudije : Stevanović (Sokobanja), Mitrović i Krstić (Zaječar); Delegat G.Nikolić iz Kruševca; Strelci: Živanović u 26.minutu, Đoševski u 42, Mašić u 53, Lazarević u 70, Stanković u 81 i Mladenović u 83 minutu za ekipu Bora. Žuti kartoni : Mašić (Bor); Jovanović (Dragocvet); Crveni karton Vulović (Dragocvet).
OFK BOR: Trailović, Čovrtanović, V.Mladenović (Milojević od 70.min.), Živanović, Stanojević, Stanković, M.Terzić, Krstić ( Nikolić od 50.min.), Lazarević, Đoševski (M.Mladenović od 78.min.), Mašić. Trener: Hakija Rovčanin.
FK Dragocvet: Vulović, Petković, I.Marković, J.Jovanović, Milosavljević (I.Jovanović od 82.min.), Mihajlović, F.Marković,Nedeljković (Stevanović od 73.min.) Simić, Maslar, Radojević. Trener: Vitomir Dimitrijević.

Bor je ostvario i petnaestu pobedu u ovom prvenstvu i zadržao pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu Ozrena. Ekipa Dragocveta koja se bori za opstanak u zoni ušla je u utakmicu veoma oštro i nervozno, očigledno opterećena značajem koji je ona imala. Prvi žuti karton dobio je Jovanović već u 15.minutu utakmice zbog oštrog starta. Bor je od starta krenuo ofanzivno želeći da što pre načne mrežu gostiju i obezbedi nova tri boda, šanse su se na vlažnom i klizavom terenu ređale, ali je lopta pogađala gostujućeg golmana ili je odlazila van gola. Prvi gol postigao je Uroš Živanović koji je odlično skočio i iz blizine, glavom loptu „zakucao“ u mrežu. Nervozni igrači Dragocveta su protestvovali kod pomoćnog sudije, reklamirajući prekršaj, ali to im nije pomoglo. Od 26.minuta Bor je poveo sa 1:0. Na drugi gol čekalo se do 42.minuta iako je i pre toga bilo nekoliko povoljnih prilika za gol. Strelac drugog gola bio je Đoševski. Gosti su ponovo protestvovali kod pomoćnog sudije tražeći ovog puta ofsajd poziciju u kojoj je navodno bio strelac drugog gola. U tome je prednjačio golman Dragocveta , Nebojša Vulović koji je uputio niz pogrdnih reči i pljunuo u pravcu sudije zbog čega mu je sudija Stevanović pokazao crveni karton. Trener gostiju Dimitrijević je prvo ukorio svog golmana zbog onog što je učinio a onda je i sam počeo da vređa sudije, zbog čega je ostatak utakmice posmatrao sa tribina borskog stadiona. Gosti na klupi nisu imali rezervnog golmana pa je na gol stao jedan od njihovih igrača. U drugom poluvremenu Bor je iskoristio brojčanu nadmoćnost i postigao još četiri gola. Mašić je povisio na 3:0 u 53.minutu, Lazarević postiže četvrti gol u 70. U strelce su se upisali i Milan Stanković u 81. i Marjan Mladenović u 83. minutu utakmice. Dragocvet je imao samo jednu priliku iz kontranapada kada je Simić izašao sam pred Trailovića, ali je kapiten Bora odlično reagovao i loptu izbacio u korner. Utisak je da Boranima i dalje nedostaje jedan klasičan napadač, golgeter,  jer su i pored šest postignutih golova promašili bar još toliko odličnih prilika.

Do kraja prvenstva ostalo je još šest utakmica. U narednom kolu Bor gostuje u Resavici ekipi Rembasa koja se bori za opstanak i sigurno je da će učiniti sve da osvoji bodove spasa. Ipak borski fudbaleri su u dobroj formi i nadamo se da će se radovati i posle ovog gostovanja i približiti se za još jedan korak ulasku u srpsku ligu. Jedini pravi konkurent Boranima za prvo mesto Ozren dočekuje ekipu Dunava iz Prahova.

Drugi borski zonaš, ekipa Rudara trebala je u ovom kolu da igra u Prahovu protiv Dunava, ali je taj meč odložen.