Početna » Aktivnosti, Aktuelno, Članak, Fotoreportaža, Fudbal, Generalno, Reportaža, Sport, Vesti » FOTO: OFK Bor – Lugomir 4:1 (2:1)

26.maj.Bor

Autor: S.Ranđelović

Pomoravsko-timočka zona 26.kolo : OFK BOR – OFK Lugomir 4:1 (2:1)

Igrano na Gradskom stadionu u Boru, po lepom i sunčanom vremenu. Gledalaca 700.
Sudije : Miloš Mitrović (Zaječar), Nenad Stanković (Knjaževac), Danijel Stojković (Zaječar); Delegat Milivoje Pendo (Kruševac);
Strelci : Nikola Nikolić u 12.min. iz jedanaesterca, Mladenović Marjan u 35.min  i Saša Ivanov u 65 i 90.min. za Bor a Konovalov u 40.min za Lugomir. Žuti kartoni : Janković (Bor), Konovalov, Miladinović i Dobrosavljević (Lugomir).
OFK BOR: Trailović, Janković, V.Mladenović (Pejić od 78.min.), Čovrtanović, Stanojević, Krstić, M.Terzić, Nikolić (Lazarević od 28.min.), M.Mladenović, Đoševski, Mašić (S.Ivanov od 60.min.). Trener Hakija Rovčanin.OFK Lugomir: Mijušković,Stojanović, Vasić (Lukić od 60.min.), Miladinović, Đokić, Dobrosavljević, N.Miletić (Stojanović od 75.min.), Milošević, I.Miletić, Todosijević, Konovalov. Trener: Dejan Jevremović.

Igrač utakmice : Nikola Krstić (Bor)

Posle pauze zbog vanredne situacije koja je proglašena posle poplava koje su zadesile deo Srbije, nastavljeno je takmičenje u pomoravsko-timočkoj zoni. Na programu je bilo 26.kolo, u kome je Bor na svom terenu ugostio ekipu Lugomira iz Rakitova. Borani su opravdali ulogu favorita i savladali protivnika ubedljivim rezultatom 4:1, ali gosti su se predstavili kao dobra ekipa koja u Bor nije došla da se brani. Odavno golman Bora, Nikola Trailović nije imao toliko posla na nekoj utakmici odigranoj na domaćem terenu kao na ovom meču. U nekoliko navrata borski golman je odličnim intervencijama spasio svoju mrežu. Jedini gol primio je u 40.minutu kada nije mogao da zaustavi odličan udarac Konovalova, koji je pogodio sam ugao gola. Bor je poveo u 12.minutu iz opravdano dosuđenog penala. Siguran realizator najstrože kazne bio je Nikola Nikolić. Ovaj igrač je nažalost morao da napusti teren zbog povrede već u 28.minutu. Zamenio ga je, rekli bi smo uspešno Pavle Lazarević. Na 2:0 povisio je Marjan Mladenović, koji je iskoristio poigravanje golmana Mijuškovića koji je pokušao da dribla borskog napadača. Mladenović je bio bolji u tom duelu, oduzeo loptu i lagano je ubacio u prazan gol. Lugomir je smanjio rezultat na 2:1 već opisanim golom, a do kraja prvog poluvremena videli smo po još jednu dobru šansu na obe strane. U drugom delu Bor je uspeo da postigne još dva pogodka. Strelac je bio Saša Ivanov koji je u igru ušao u 60.minutu umesto Mašića. Prvi gol Ivanov je postigao u 65.minutu kada je posle kornera dobro skočio i glavom loptu ubacio u nebranjeni deo mreže gostiju. Drugi put se ovaj igrač upisao u strelce u 90.minutu kada je iz neposredne blizine , plasirao loptu pored nemoćnog Mijuškovića.

Radnički – Rembas 1:3

Sledeće 27.kolo igra se već u sredu 28.maja. Bor gostuje „fenjerašu“ Radničkom iz Lubnice, a Rudar na svom terenu dočekuje ekipu Dragocveta.