Početna » Aktivnosti, Aktuelno, Članak, Fotoreportaža, Fudbal, Generalno, Reportaža, Sport, Vesti » Zaječarcima tri boda u timočkom derbiju

Zaječarcima tri boda u timočkom derbiju

Srpska liga – istok 2.kolo : OFK BOR – FK TIMOK 1:2 (1:0)
25.avgust.Bor
Autor: S.Ranđelović

U drugom kolu u Boru su se sastali bivši prvoligaš Timok iz Zaječara i domaći OFK Bor. Borska publika već dugo nije imala priliku da gleda ovaj, nekada veliki derbi Timočke krajine, što se videlo i po broju gledalaca na stadionu. Utakmici je prisustvovalo oko 1500 gledalaca koji su po prijatnom vremenu gledali jedan pravi prvenstveni duel. Meč je počeo odlično po domaću ekipu. Već u 4.minutu Saša Jovanović je iskoristio dobro dodavanje Mladenovića, izašao sam pred golmana Jovanovića i rutinski smestio loptu u mrežu. Rano vođstvo Bora nateralo je gostujuću ekipu da zaigra otvorenije, pa je u nastavku igre viđen veliki broj dobrih akcija pred oba gola. Za to što do kraja prvog dela nije viđeno još golova zasluge pripadaju pre svega odličnim odbranama golmana Trailovića i Jovanovića. Timok je u drugom delu utakmice krenuo na sve ili ništa. Trener Sandulović je od 46.minuta u igru uveo Kaličanina i Golubovića koji su doneli zaječarcima inicijativu i veći broj šansi. Bor se u drugom delu odlučio da brani prednost i čeka šansu iz kontranapada. U 66.minutu u ekipi Timoka izvršena je i treća izmena. U igru je ušao Jelenković koji je posle tri minuta provedenih u igri uspeo da izjednači rezultat na 1:1. On je iskoristio odličan centaršut Stojanovića sa desne strane i sa samo nekoliko metara ubacio loptu u mrežu. U poslednjih dvadeset minuta i domaći kreću u napade sa željom da ipak dođu do tri važna boda. Imali su nekoliko šansi ali ih nisu iskoristili. U nadoknadi vremena videli smo pravu dramu. Bor je gotovo u poslednjim trenutcima meča uspeo da postigne gol, ali na intervenciju pomoćnog sudije Stoilkova, glavni sudija Milutinović iz Svrljiga je pogodak poništio zbog ofsajda. Gosti su brzo izveli loptu koja dolazi do centarfora Silađija koji je ušao u kazneni prostor Bora i šutirao snažno iskosa sa leve strane. Lopta se od prečke odbila u mrežu golmana Trailovića koji nije mogao da spreči pogodak. Na kraju tri boda nose gosti, iako se čini da bi podela bodova bila najpravedniji ishod ovog meča. Treba još napomenuti da je u 83.minutu trener Timoka Sandulović morao da napusti teren jer je i pored nekoliko opomena napuštao tehnički prostor i bespotrebno ulazio na teren. Pre početka utakmice odata je počast minutom ćutanja nedavno preminulom bivšem golmanu Bora i amaterske reprezentacije Nenadu Brankoviću – Mangi.
Utakmica je igrana na Stadionu OFK Bor-a, pred oko 1500 gledalaca. Teren dobar, uslovi za igru dobri, vreme prijatno za igru.
Sudije : Milan Milutinović (Svrljig), Milan Mitić (Leskovac), Željko Stoilkov (Aleksinac); Delegat : Nikola Miljković iz Niša.
Žuti kartoni : D.Janković, Stanojević i M.Terzić (Bor); Janković.M, Stojanović i Andrejević (Timok)
Strelci : 1:0 Saša Jovanović (Bor) u 4.minutu; 1:1 Jelenković u 69. 1:2 Silađi u 90. (Timok);
OFK BOR: Trailović, Janković, Nikolić, Čovrtanović (M.Marković od 70.min.), Stanojević, I.Terzić (Đoševski od 65.min.), M.Terzić, Cokić, M.Mladenović (Lazarević od 77.min.), S.Jovanović, Mašić. Trener : Hakija Rovčanin.
FK TIMOK : A.Jovanović, Stojanović, Janković.M, Andrejević, Marinković, Vasiljević, Tomić (Kaličanin od 46.min.), Stoiljković, Silađi, Spasovski (Jelenković od.66.min), Kostić (Golubović od 46.min.). Trener : Sandulović Vladimir