Početna » Reportaža » Fotoreportaža, Košarka, Sport » Košarka: Partizan prejak za Boranke

Košarka: Partizan prejak za Boranke

10.novembar.Bor

Tekst i foto: S.Ranđelović

Prva ženska liga Srbije 5.kolo. : Partizan – ŽKK BOR 55:41 (22:8, 19:15, 11:10; 3:8)

Hala sportova, Novi Beograd, Gledalaca: 100. Sudije: Petrović Slobodan, Odabašić Miloš, Hadžić Miloš (Stara Pazova); Delegat: Četojević Dušan (Stara Pazova).

Partizan: Vojinović 7, Petričić 1, Vučković 16, Dimitrijević, Luković  9, Špikić 12, Karakašević 2, Jovanović, Janković, Stanković 4, Miletić, Prlja 4.
ŽKK BOR: Vučković 4, Ćirov 2, Stamenković, Jozić, Mijaković, Petrović 9, Popović 6, Sulejman, Radić 13, Piljević 7, Milutinović, Golubović.

Košarkašice Bora nisu uspele da ponove dobru igru iz prošle utakmice protiv Šapca kada su ostvarile prvu pobedu. Boranke su u utakmici protiv Partizana platile danak neiskustvu i očigledno opterećene slavnim imenom svog protivnika nisu uspele da se ozbiljnije suprotstave mladim ali ipak iskusnijim protivnicama. Pitanje pobednika rešeno je već u prvom delu prve četvrtine kada su domaće košarkašice posle pet minuta povele sa 11:0 i kako se kasnije pokazalo , ostvarile nedostižnu prednost. Do kraja prvog perioda ekipa Bora je uspela da postigne samo osam poena. U drugoj četvrtini Boranke su se malo prenule, pojačale su odbranu, počele su i da pogađaju koš protivnika, ali su i ovu četvrtinu izgubile rezultatom 19:15. Domaćin je na poluvreme otišao sa 18 koševa razlike iako je igrao bez dve igračice koje su u prvih četiri kola imale najveću minutažu (Jelena Jovanović i Bojana Janković). Njih je trener Slađan Ivić očigledno odmarao jer Partizan pored mečeva u prvoj ligi, igra i utakmice u Međuregionalnoj ligi.U nastavku meča košarkašice Partizana su iskusno održavale prednost, iako su Boranke zaigrale mnogo bolje nego u prvom delu. Šteta je što u pojedinim trenutcima gostujuće igračice nisu uspele da kazne nekoliko grešaka domaćih i svoju dobru odbranu i da se rezultatski približe protivniku, ali jednostavno nisu imale svoj dan. Na skoro svaku grešku odgovarale su greškom ili promašajem tako da je u drugom delu meča viđen vrlo mali broj poena. Drugih dvadeset minuta Bor je dobio sa 18:14. U poslednjih 10 minuta, Partizan je postigao samo tri poena, ali je primio samo osam i na kraju zasluženo slavio sa 14 poena razlike.

Kod Partizana najbolje su bile Lidija Vučković sa 16 poena i Milica Špikić sa 12. Jelena Stanković bila je najbolja u skoku (12). U ekipi Bora ponovo je najviše pružila Anđelina Radić koja je postigla 13 poena i ostvarila još 6 skokova i čak 3 blokade. Najviše skokova u borskoj ekipi imala je Danijela Vučković 8 koja je uz to imala i 4 poena i tri oduzete lopte. Solidan Učinak ostvarile su i Marija Petrović sa 9 poena i 4 skoka, Jana Popović sa 6 poena i 5 skokova i Aleksandra Piljević koja je postigla 7 poena. Kapitena Ivanu Ćirov nije hteo šut, ali je ostvarila odličnu igru u odbrani i ostvarila 7 skokova, 4 asistencije i 5 oduzetih lopti uz samo 2 poena. Na ovoj utakmici nedostajali su poeni i igra Jelene Jozić kojoj ništa nije polazilo za rukom.

Treba istaći korektan odnos svih aktera ove utakmice između dva kluba koja će i na dalje negovati dobre sportske i prijateljske odnose.

ŽKK BOR u narednom kolu ponovo gostuje. Ovog puta u Srbobranu protiv ekipe koja će im biti direktan konkurent u borbi za opstanak u društvu najboljih.