Početna » Sport » Košarka, Sport » 1. liga košarkašice: Bor savladao Srbobran u gostima

1. liga košarkašice: Bor savladao Srbobran u gostima

Bor, Srbobran, 16.11.2014. Autor fotografije: MCBor: Slobodan Randjelović Izvor: http://www.kosarka24.rs/5163-bor-savladao-srbobran-u-gostima

Boranke pobedom čestitale slavu opštini Bor

Tekst i foto: S.Ranđelović
Prva ženska liga Srbije 6.kolo : ŽKK SRBOBRAN – ŽKK BOR 66:70 (14:19, 11:18; 22:17, 19:16)
SC.Srbobran; Gledalaca: 150; Sudije: Sokolović Miloš (Beograd), Radenović Ilija (Beograd), Odobašić Miloš (Stara Pazova); Delegat : Srđan Stojanović (Beograd).
SRBOBRAN : Dunđerski 18, Anđelković 5, Mihajlović 2, Piper 10, Radović 8, Momić 21, Mršić, Tusevijak, Pavlović, Jovančević , Srđanov 2, Nešić.
BOR: Vučković 12, Ćirov 7, Jozić 10, Mijaković, Petrović 14, Popović 8, Sulejman, Radić 11, Piljević 8, Golubović.

Košarkašice Bora koje ove sezone pišu najlepše stranice u istoriji borske košarke, ostvarile su u Srbobranu prvu prvoligašku pobedu na gostujućem terenu. Domaća ekipa Srbobrana pokazala je da ima kvalitetan tim i pružila je jak otpor gostujućoj ekipi iz Bora, koja polako dolazi do željene igre i dokazuje iz utakmice u utakmicu da je ovogodišnji cilj da se opstane u najačem rangu takmičenja itekako ostvarljiv.
Na samom startu utakmice u prvim minutima malo bolje su se snašle domaće košarkašice i povele sa 5:0. Međutim Boranke su se dobrom odbranom brzo vratile u igru i preokrenule rezultat na 6:5. Tada je usledilo nekoliko grešaka i Srbobran se ponovo vraća u vođstvo. Posle pet minuta igre bilo je 10:6 za domaće. U drugih pet minuta prve četvrtine Bor pravi seriju od 13:4 i prvu dvominutnu pauzu dočekuje sa vođstvom od pet poena 14:19. U drugoj četvrtini gošće su bile bolje i na poluvreme se odlazi sa dosta ubedljivom prednošću Bora od 12 poena (25:37). U drugom delu bilo je puno grešaka na obe strane. Na to je uticala važnost ove utakmice, jer su Srbobran i Bor ove sezone direktni rivali u borbi za opstanak. Malo je promenjen i kriterijum suđenja u odnosu na prvi deo meča. U takvoj situaciji malo bolje su se snašle domaće igračice koje su u nekoliko navrata uspevale da smanje prednost i opasno ugroze prednost Bora stečenu u prvom delu. Ipak kad god su igračice Srbobrana uspevale da se približe, usledila je dobra reakcija neke od Borskih igračica i prednost je održana do samog kraja. Bor je zasluženo ostvario svoju drugu prvenstvenu pobedu, a domaćinu u ovom meču ostaje da svoje prve bodove potraži u nekoj od sledećih utakmica. Po onome što je pokazala na ovoj utakmici ekipa Srbobrana sigurno zaslužuje bolji skor od sadašnjih 0:6. Treba istaći i domaću publiku koja je bučno bodrila svoju ekipu, ali veoma fer i korektno i bez i jedne uvrede na račun gostujuće ekipe.
U timu Srbobrana najbolje su bile Branislava Momić koja je postigla 21 poen uz 5 skokova, Sanja Dunđerski sa 18 poena i 7 skokova i Danica Piper 10 poena i 6 skokova i 6 osvojene lopte. Treba istaći i solidnu partiju Anđele Radović koja je postigla 8 koševa uz 6 asistencije i 3skoka i Marije Srđanov koja je dala samo 2 poena, ali je imala 4 skoka i čak 4 blokade.
U pobedničkoj ekipi ovoga puta bilo je više igračica sa odličnim učinkom. Čak četiri igračice su imale dvostruki broj poena, a uspele su i da zabeleže 12 skokova više od protivnika. Najefikasnija je bila Marija Petrović sa 14 poena, Danijela Vučković je postigla 12 poena i uz to imala čak 9 skokova, 5 asistencije, 4 oduzete lopte i 10 grešaka. Anđelina Radić najefikasnija igračica Bora u dosadašnjem toku prvenstva postigla je 11 poena uz 4 skoka i 6 oduzete lopte, Jelena Jozić je odigrala svoju najbolju utakmicu postigavši 10 poena uz 9 skokova 7 asistencija i 6 grešaka. Kapiten Ivana Ćirov postigla je 7 poena i 7 skokova, Aleksandra Piljević 8 poena i 6 skokova, a Jana Popović takođe 8 poena i 3 skoka.
U sledećem kolu u subotu 22.novembra ŽKK BOR dočekuje na svom terenu ekipu Radničkog iz Kragujevca, koja je u prve šest utakmice ostvarila istovetan učinak (2 pobede i 4 poraza) .