Početna » Reportaža » Fotoreportaža, Košarka, Sport » Treća pobeda borskih košarkašica

Treća pobeda borskih košarkašica

24.novembar.bor

Tekst i fotografija: S.Ranđelović

Prva ženska liga Srbije. 7 .kolo : ŽKK BOR – ŽKK RADNIČKI 80:70 (22:17,22:17,22:18,14:18)

Bor, USC BOR, 500 gledalaca
Delegat i sudije: Golubović Marinko, Cvetković Vladica, Nešić Miljan, Petković Bogdan.

ŽKK BOR: D.Vučković 8, I.Ćirov 14,Cocić, J, J.Jozić 27, S.Mijaković, M.Petrović 6, J.Popović 4, M.Sulejman, A.Radić 17, A.Piljević 4, T.Milutinović, T.Golubović.
ŽKK Radnički: Dimitrijević, Bajović, Popludijević, Živanović, Novak, Trifunović 13, Dimić 8, Lešnjak 15, Tasović, Stevanović 11, Cvetanović 23, Jančić.

Igrač utakmice : JELENA JOZIĆ , Bor

Bor je ostvario treću pobedu u svojoj debitantskoj prvoligaškoj sezoni. Na svom parketu u Ustanovi sportski centar Bor pred oko 500 gledalaca savladana je ekipa Radničkog iz Kragujevca. Domaće igračice su vodile tokom cele utakmice, osim u prvih pet minuta kada su se protivnici smenjivali u vođstvu. U petom minutu na semaforu je bilo 7:9. Posle male početne nervoze Boranke dolaze do svoje prepoznatljive igre u odbrani i na kraju prve četvrtine vode sa 22:17. Drugih deset minuta završeno je istim rezultatom i posle bolje igre domaća ekipa predvođena neuhvatljivom Jelenom Jozić odlazi na odmor sa 10 poena prednosti. U nastavku je Radnički pokušavao da smanji prednost pre svega koristeći visinu Milice Cvetanović koja je pružila dobru partiju sa 23 postignuta poena i 10 skokova. Posle 30 minuta igre Bor je imao prednost od 14 poena sa kojima je ušao u poslednju četvrtinu. Gošće su dobile zadnjih deset minuta sa 18:14, ali to je bilo dovoljno samo da smanje razliku. Na kraju sigurna pobeda Bora 80:70. Najbolja igračica susreta (MVP), bila je Jelena Jozić sa indeksom 24 (27 poena, 3 skoka, po dve asistencije i oduzete lopte i pet grešaka). Nad njom su protivnice napravile čak 10 prekršaja. U borskoj ekipi istakle su se i Anđelina Radić sa 17 poena i 11 skokova, kapiten Ivana Ćirov postigla je 14 poena i 8 skokova, Danijela Vučković 8 poena , 7 skokova, Jana Popović I Aleksandra Piljević postigle su po 4 koša I imale po osam skokova. Marija Petrović postigla je 6 poena. U ekipi Radničkog  uz Milicu Cvetanović, zapažen učinak imali su I Marina Lešnjak(15 poena I 7 skokova), Jelena Trifunović 13 poena I 5 skokova, I Bojana Stevanović 11 poena I 7 skokova)

IZJAVE TRENERA I NAJBOLJIH IGRAČICA:

Alen Tošić trener Bora:
Važna pobeda protiv odlične ekipe Radničkog. Čestitam svojim igračicama na dobroj igri kao i protivniku na fer i korektnoj borbi.

Jelena Jozić igračica Bora:
Čestitam svom timu na važnoj pobedi i zahvaljujem se borskoj publici na velikoj podršci. Ekipi Radničkog želim sreću u nastavku sezone.

Saša Milojević trener ekipe Radnički:
Čestitam ekipi Bora na zasluženoj pobedi. Dozvolili smo protivniku da nam nametne njihov ritam od samog početka, iako smo se pripremali za takav način igre. Sa ovakvom igrom nismo ni zaslužili bolji rezultat. Pred nama je veliki rad ako želimo opstanak u Prvoj ligi.

Milica Cvetanović igračica Radničkog:
Čestitam domaćoj ekipi na pobedi. Dobro su odigrale ovu utakmicu . Mi nismo ispoštovali dogovore i moraćemo mnogo da radimo i da igramo mnogo bolje u nastavku sezone.