Početna » Reportaža » Fotoreportaža, Košarka, Sport » Košarkašice Bora poražene od Vršca

9.decembar.Bor

S.R

1ŽLS,9.kolo : ŽKK BOR – ŽKK VRŠAC 72:81 (19:21,7:21,25:25,21:14)

Bor, USC BOR, 500 gledalaca
Delegat: Milićević Dragana, Sudije: Nedeljković Ivan, Tasić Aleksandra, Cvetković Vladica.
Igrač utakmice: MANDIĆ MARINA , Vršac (Indeks 31)
ŽKK BOR: D.Vučković 7, I.Ćirov 12, M.Perić, J.Jozić 11, S.Mijaković, M.Petrović 21, J.Popović, M.Sulejman, A.Radić 19, A.Piljević 2, T.Milutinović, T.Golubović.
ŽKK Vršac: Ćorda 15, M.Mandić 20, Ratković, Nikolić 9, Stjepanović, Veselinović 16, Žiža, Podunavac 11, Janković 10, Bošnjić.

Borske košarkašice nisu uspele da se oporave posle neočekivanog poraza u Subotici, što se odrazilo na igru u utakmici protiv Vršca. Domaće su dobro otvorile utakmicu, u prvih pet minuta imale su vođstvo koje se kretalo od tri do pet poena, ali su prvu četvrtinu ipak dobile gošće rezultatom 19:21. U drugoj četvrtini Bor je odigrao veoma lose i u odbrani i u napadu. Vršac je postigao 21 poen a primio samo 7 i već na poluvremenu stekao veliku prednost od 16 poena razlike. U drugom delu domaće košarkašice su uspele da se vrate u igru, prednost Vršca se smanjivala zahvaljujući dobroj odbrani i boljoj realizaciji u napadu. Marija Petrović i Anđelina Radić su naizmenično pogađale koš gostujuće ekipe, koju je u tim trenutcima u igru vraćala odlična Marina Mandić. Možda bi Bor i uspeo da napravi preokret, da Jelena Jozić nije rano ušla u problem sa ličnim greškama, tako da je u poslednjoj četvrtini na parketu provela manje od jednog minuta. Kod gostujuće ekipe pored Marine Mandić odličnu partiju pružile su i Ines Ćorda i Jovana Veselinović. Iznenađujuće dobar učinak imala su oba centra gostiju Podunavac i Janković, koje su dobro iskoristile to što u ekipi Bora nije bilo centra Jane Popović koja se još nije oporavila od povrede. Njih dve su zajedno postigle 21 poen i uhvatile 15 lopti što je na kraju i donelo prevagu.

Pre početka utakmice, minutom ćutanja odata je počast prerano preminulom treneru Aleksandru Aci Petroviću.

Izjava Marine Mandić igračice Vršca koja je bila najbolji igrač utakmice:
Čestitam domaćoj ekipi na borbi. Nisu odustajale do samog kraja, što je za svaku pohvalu. Mi smo utakmicu otvorili dobro i organizovano i očigledno smo taj segment igre znatno popravili, što je pokazatelj dobrog rada ove mlade ekipe. Čestitam mojim devojkama, ova pobeda nam je dobro došla posle nekoliko poraza.