Početna » Sport » Košarka, Sport » Košarkašice Bora bez bodova protiv Crvene Zvezde

Košarkašice Bora bez bodova protiv Crvene Zvezde

15.decembar.Bor, Beograd

Tekst i foto : S.Ranđelović

Prva ženska liga Srbije – 10.kolo : Crvena Zvezda – Bor 91:69 (22:21, 27:24; 25:15, 17:9)

Dvorana : Basket City – Beograd; Gledalaca: 100; Delegat: Stojanović Srđan (Beograd);
Sudije: Grujić Branko (Smederevo), Mali Božidar (Zemun), Terzić Predrag (Starčevo)

Crvena Zvezda: Zec, Bogićević 18, Lukić, Vukobratović, A.Katanić 24, Đokić 3, Vučetić 2, Bojović 14, Zukanović, Naumčev 6, I.Katanić 10, Čubra, Đorđević 14.
Bor: Vučković 9, Ćirov 11, Jozić 18, Mijaković, Petrović 6, Popović, Sulejman, Radić 18, Piljević 5, Golubović 2, Perić.

Košarkašice Crvene Zvezde nanele su ubedljiv poraz ekipi Bora u desetom kolu prvenstva Srbije i tako prekinule seriju poraza u prethodnih 6 utakmica. Ovom pobedom mlada Zvezdina ekipa, izjednačila se pobroju pobeda (tri) sa ekipama Bora, Šapca i Spartaka.

Gostujuća ekipa Bora bolje je otvorila utakmicu i već posle pet minuta imala prednost od 12 poena (18:6).Trener domaćih Vuković zatražio je tajm-aut, i od tog trenutka  borska ekipa je potpuno stala. Do kraja prve četvrtine Zvezda je napravila seriju od 16:3 i na prvu dvominutnu pauzu otišla sa poenom prednosti. U drugoj četvrtini Boranke su uspevale da drže priključak ali se stekao utisak da su ušle u nepotrebnu jurnjavu sa mladim igračicama Zvezde koja je uspešno rotirala osam igračica i tako održavala visok ritam igre koji nije odgovarao gošćama. U borskoj ekipi se osetio nedostatak Jane Popović, pa su domaće igračice ostvarile čak 18 skokova više što im je na kraju uz sigurniji šut za 1 i 2 poena donelo ubedljivu pobedu.

Najbolja igračica utakmice bila je Aleksandra Katanić iz Crvene Zvezde koja je ostvarila indeks 33 (24 poena, 9 asistencija 12 skokova). Uz nju u domaćoj ekipi istakle su se i Bogićević sa 18 poena i 8 skokova, Bojović 14 poena i 9 skokova, Đorđević 14 poena i6 skokova i Ivana Katanić kojoj je ovo bila prva prvoligaška utakmica sa 10 poena i 5 skokova. Kod ekipe Bora Jelena Jozić je bila najbolja sa 18 poena , 6 asistencija i po 5 oduzetih lopti i skokova, Anđelina Radić postigla je takođe 18 poena i 9 skokova. Kapiten Ivana Ćirov upisala je 11 poena (tri trojke) i 7 skokova, Danijela Vučković 9 poena i 5 skokova. Marija Petrović postigla je 6 poena, Aleksandra Piljević 5, a svoje prve poene u ovoj sezoni zabeležila je i Tamara Golubović koja je uspešno izvela oba slobodna bacanja.

U narednom kolu koje se igra već u sredu 17. decembra, ekipa Bora dočekuje odličnu ekipu Vojvodine iz Novog Sada. Utakmica počinje od 19 časova.