Početna » Reportaža » Fotoreportaža, Košarka, Sport » Pobeda Vojvodine u Boru 69:81

Pobeda Vojvodine u Boru 69:81

18.decembar.Bor

Tekst i foto : S.Ranđelović

1ŽLS – 11.kolo:  ŽKK BOR – ŽKK VOJVODINA NS69:81 (17:14,16:23,10:26,26:18)

Bor, USC BOR, 300 gledalaca
Delegat i sudije Ljubičić Branimir (Kragujevac), Đorđević Igor (Niš), Zlatković Nemanja (Zaječar), Ljubić Danilo (Niš).
Igrač utakmice: Pašić Jovana , Vojvodina (indeks 28)

ŽKK BOR: D.Vučković 2, I.Ćirov 6, M.Perić, J.Jozić 20, S.Mijaković, M.Petrović 13, J.Popović, M.Sulejman, A.Radić 20, A.Piljević 3, M.Živić, T.Golubović 5.
ŽKK Vojvodina: Radulović, Pašić 28, Čorto 2, Vida 8, Vujadinović 3, Prvulović 9, Laković 4, Grahovac, Lalović 2,Vučetić 25, Komnenović.

U prvom poluvremenu viđena je ravnopravna igra u kojoj su se domaće košarkašice bolje snašle u prvih 15 minuta. Prednost Bora je u 15.minutu iznosila 10 poena (31:21).U poslednjih pet minuta prvog dela Vojvodina je napravila seriju od 16:2 i na odmor ipak otišla sa prednošću od 4 poena. (33:37). Pobednik je rešen već u uvodnim minutima treće četvrtine. Gošće iz Novog Sada predvođene Jovanom Pašić i Jelenom Vučetić koriste greške i promašaje domaćih igračica i vrlo brzo stvaraju dvocifrenu razliku, koja je na kraju trećeg perioda iznosila 20 poena (43:63).Ekipa Bora koja već nekoliko utakmica igra oslabljena zbog povrede Jane Popović, nije imala snage za preokret u poslednjih deset minuta. Uspele su domaće da smanje prednost, ali treba reći da su u poslednjih nekoliko minuta u oba tima šansu dobile mlađe igračice koje nemaju veliku minutažu u igri. Na kraju zaslužena pobeda Vojvodine, koja je pokazala da ima kvalitet, i da će se boriti za sam vrh tabele. Ekipi Bora posle četiri vezana poraza predstoji teška borba za opstanak u prvoligaškoj konkurenciji. U ekipi iz Novog Sada najbolje su bile Jovana Pašić sa 28 poena i 3 skoka (indeks 28), Jelena Vučetić postigla je 25 poena i 7 skokova (indeks 25). Pod koševima su dominirale Emeše Vida sa 8 poena i 16 skokova i Milena Laković koja je postigla samo 4 poena ali je imala 14 skokova. Boranka Jelena Prvulović koja igra za Vojvodinu postigla je 9 poena. U borskoj ekipi istakle su se Anđelina Radić sa 20 poena , 9 skokova i 4 osvojene lopte (indeks 27) i Jelena Jozić sa 20 poena, 4 skoka i 4 oduzete lopte (indeks 15). Dvocifren broj poena postigla je i Marija Petrović (13).

Izjave igrača i trenera:

Alen Tošić, trener Bora:
Izašli smo iz ritma poslednjih nedelja zbog povreda ključnih igrača. Mi smo tim sa malom rotacijom igrača i svaki igrač nam je preko potreban. Večeras protiv za nas jake Vojvodine nismo uspeli da iznesemo celu utakmicu. Čestitam ekipi Vojvodine na fer i korektnoj igri i želim joj puno sreće u borbi za titulu.

Anđelina Radić, igračica Bora:
Pre svega čestitam obema ekipama na fer i korektnoj igri. Odlično smo otvorile utakmicu, u trećoj četvrtini se video pad i tu smo ispustile priliku za pobedu protiv odlične ekipe Vojvodine. Već sutra se okrećemo utakmici protiv Šumadije u nedelju. Hvala svima koji su došli da nas podrže.

Jovana Pašić igračica Vojvodine:
Domaća ekipa je pružila solidan otpor u prvom djelu utakmice, međutim u drugom poluvremenu smo pružile našu igru, lako se odlijepile i rutinski privele utakmicu kraju, što je omogućilo da sve igračice naše ekipe uđu u igru. Čestitke domaćoj ekipi na fer i korektnoj igri, kao i publici koja je prepoznala kvalitet.