Početna » Reportaža » Fotoreportaža, Košarka, Sport » Poraz košarkaša Bora u Knjaževcu

Poraz košarkaša Bora u Knjaževcu

6.april.Bor.Knjaževac

Tekst i foto: S.Ranđelović

Prva regionalna liga – Istok 23.kolo : KK Knjaževac – KK Bor RTB 94:65 (25:11; 29:18; 19:14; 21:22)

U utakmici 23.kola domaća ekipa Knjaževca ubedljivo je savladala Bor koji i dalje nastupa u oslabljenom sastavu u kome su samo tri iskusna igrača koja mogu da pariraju protivnicima u ovom rangu takmičenja. Utakmica je praktično rešena već u prvoj četvrtini koju su Knjaževčani dobili sa 14 poena razlike. Na poluvremenu prednost domaćina je iznosila nedostižnih 25 koševa, pa su u drugom poluvremenu i jedan i drugi tim igrali sa većim brojem igrača i sa dosta grešaka. Domaćin je bio zadovoljan ubedljivom pobedom , a gosti nisu imali ni snage a ni želje da pokušaju da bar smanje razliku i pruže nešto više u ovoj utakmici koju je u knjaževačkoj hali „Kaplar“ gledalo svega pedesetak gledalaca.

Borani su tri kola pred kraja u veoma lošoj situaciji. Očekuju ih utakmice u Boru protiv lidera Niš Fer Pleja koji u dosadašnjem delu takmičenja još nije doživeo poraz i protiv takođe niške ekipe Junior i gostovanje na „nezgodnom“ terenu u Kuršumliji. Za opstanak su neophodne bar dve pobede do kraja, ali i tada će sve zavisiti od ostalih rezultata i epiloga u prvoj B ligi, jer se još uvek nezna koliko će ekipa napustiti ligu.