Početna » Reportaža » Fotoreportaža, Košarka, Sport » ŽKK BOR – Student 63:94

ŽKK BOR – Student 63:94

14.decembar.Bor

Tekst: S.Ranđelović

Prva ženska liga Srbije – 10.kolo: ŽKK BOR – UŽKK STUDENT 63:94 (16:24, 8:25, 18:24, 21:21)

Bor: Stamenković 1, Bekan, Filipović, Tucić 6, Piljević 12 (8 skokova), Stanujkić 1, Milićević 2, Živić, Sulejman 8, Krstić, Nikpaljević 33 ( 7 skokova), Cocić.
Student: Dimitrijević 12, Jeremić, Zlatković, Stojčić 7, Stošić 13, Ćirov 18 (12 skokova), Točaković 8, Stojanović 6, Pešić 3, Vujsić 7, Živković 5, Vukičević 15.
Sudije: Radosavljević i Petronijević (Kragujevac); Delegat :Ljubičić (Kragujevac)

U utakmici 10. kola Prve ženske llige Srbije, Niški Student je bio bolji od domaće ekipe Bora. Gošće su iskoristile prednost u iskustvu i visini i pitanje pobednika rešile već u drugoj četvrtini. Najbolja u ekipi Studenta bila je Tanja Ćirov koja je za 23.minuta postigla 18 poena i 12 skokova uz indeks 30. Pojačanje Milena Vukičević je ubacila 15 poena, Stošić 13 a Dimitrijević 12. U ekipi Bora Jelena Nikpaljević je ponovo bila najbolja sa 33 poena i 7 skokova uz indeks 34 koji je sigurno svrstava među najbolje igračice 10.kola. Aleksandra Piljević je postigla 12 poena uz 8 skokova, Milica Sulejman ubacila je 8 poena a Tea Tucić 6. Do kraja prvog dela sezone Boranke očekuju dva gostovanja, protiv Vršca i Crvene Zvezde a u poslednjoj utakmici ove godine Boranke će biti domaćin šampionskoj ekipi Radivoja Koraća.