Početna » Reportaža » Fotoreportaža, Košarka, Sport » Borski treneri nagrađeni na „Trenerskoj klinici“

Borski treneri nagrađeni na „Trenerskoj klinici“

Bor,26.jun

Tekst i foto: S.Ranđelović

U subotu i nedelju je održana „Trenerska klinika“ koju organizuje Udruženje košarkaških trenera Srbije. Predavanja su pred punom halom „Šumice“ držali eminentni stručnjaci Duško Vujošević sadašnji selektor reprezentacije BiH, Joan Plaza, jedan od najcenjenijih španskih trenera koji je trenirao ekipe poput Reala iz Madrida, Unikahe, Žalgirisa i Cajasol iz Sevilje,Denis Felton, trener Cleveland Univerziteta i mladi atletski i kondicioni trener Filip Mihajlović.

Na ovom svojevrsnom skupu trenera uručene su i nagrade najuspešnijim trenerima u upravo završenoj sezoni 2016/2017. Među nagrađenim trenerima kao što su Dejan Radonjić trener Crvene Zvezde koji je ove sezone osvojio ABA ligu , prvenstvo Srbije i Kup „Radivoja Koraća“, Dragan Vuković , trener Ženskog košarkaškog Kluba Crvena Zvezda koji je osvojio titulu prvaka u Prvoj ženskoj ligi Srbije i  Kup „Milana Cige Vasojevića“, našla su se i dva borska trenera Dejan Aleksić, trener Ženskog košarkaškog kluba Bor kao najbolji trener Druge ženske lige Jug koji je sa svojom ekipom ubedljivo osvojio prvo mesto sa 24 pobede na isto toliko utakmica i izborio povratak Boranki u najviši rang takmičenja u ženskoj košarci, kao i trener košarkaškog Kluba Bor, Toni Paunović za osvojeno prvo mesto u Drugoj regionalnoj ligi Istok i izboren povratak u viši rang takmičenja.