( Slatina- Timočanin 1:0, Bor – SFS Borac 0:0 )

Detalj sa utakmice FK Slatna - FK Timočanin
Detalj sa utakmice FK Slatna – FK Timočanin

Autor: D.Popaz

U 6. kolu Pomoravsko – Timočke lige, ekipa iz Slatine kod Bora savladala je  „Timočanin“ iz Knjaževca sa 1:0 jedini pogodat viđen je u 70 minutu kada je Ivanov iz slobodnog udarca savladao gostujućeg čuvara mreže. Fudbaleri iz Knjaževca nakon pet minuta propustili su da izjednače rezultat sa bele tačke, a deset minuta pred kraj susreta ostali sa deset igrača, isključen je Veličković.
Prvo poluvreme završeno je 0:0, dok je u drugom poluvremenu domaćin dominirao. Igralo se na polovini gostiju,  a da su Slatinjani bili umešniji  mogli su ostavriti ubedljiviju pobedu. Kod pobednika istakli su se golman Milenović, Stojanović I strelac jedinog pogotka Ivanov.
Fudbaleri Bora dočekali su lidera na tabeli, ekipu SFS Borca iz Paraćina  pred domaćom publikom remizirali – 0:0.

Slatina iduće nedelje gostuje  ekipi „Župa“ iz Aleksandrovca, a fudbaleri Bora odlaze na megdan “Trajalu” iz Kruševca. Početak utakmica je u 15.30 sati.

Rezultati 6.kola

Radnički 2:0 Trgovački, Đerdap 4:1  Juhor, Borac 4:1 Morava (Ć), Pepeljevac 2:0 Župa, Slatina 1:0 Timočanin, Majdanpek 3:1 Trajal, Bor 0:0 SFS Borac, Rembas 2:1 Kablovi