RUKOMET: BOR LAKO POBEDIO ŽITORAĐU 27:20

U Sportskom centru u Boru u redovnoj utakmici 7. kola Druge rukometne lige jug za muškarce Borani su savladali goste iz Žitorađe 27 : 20 ( 15 : 10)

Autor: M.Jonović

JU Sportski centar Bor, gledalaca : 200, sudije : Aleksandar Petrović (Jagodina) , Dejan Martinović (Jagodina) , delegat: Zoran Nikolić (Kruševac) isključenja : Bor 24 minuta, Žitorađa 14 minuta.

BOR: Vukmirović ( 5 odbrana, 2 penala), Kičić, Delač, Kastratović, Andrijević 2, Miјalković 1, Radosavljević, Ristić 7, Jonović 2, Đurović 2, Lhotka 6, Pavlović 4, Dragojić 3, Petrović (15 odbrana, 2 penala).

Igrač utakmice : Dejan Ristić ( Bor)

ŽITORAĐA : Đorđević (5 odbrana, 1 penal), Tasić 1, Stojanović, Milošević 4, Pejić 4, Janković, Stojanović 1, Stanković 2, Stanković 2, Mitić, Đorđević 2, Prolović 2, Petrović.

Iako su gosti  poveli na početku utakmice, u sedmom minutu Borani su izjednačili i više ni jednog trenutka pitanje pobednika nije bilo sporno. Gol razlika se iz minuta u minut povećavala. Borani su  dvadesetak minuta pred kraj utakmice ostali bez jednog igrača, ali nisu posustali da savladaju protivnika i ostvare pobedu.

-Treći put sam isključen, ali to nije uticalo na igru, još jednom smo pokazali da rukomet nije igra pojedinaca već treba igrati za tim do pobede– rekao je najbolji igrač utakmice Dejan Ristić i pozvao publiku da za dve nedelje dođu  u što većem broju da bodre igrače na putu ka nova dva boda.