РУКОМЕТ:ЧВРСТОМ ОДБРАНОМ ДО ПОБЕДЕ

У утакмици 7. кола Друге рукометне лиге југ за жене рукометашице Бора савладале гошће из Књанжевца 38:35 (19:23)

Аутор: Т. Дроњак

Спортски центар Бор, гледалаца: 300, судије: Дејан Павловић (Алексинац), Дамир Ђорђевић (Ниш), контролор: Дејан Новаковић (Јагодина) Седмерци: РТБ Бор 3 (2) Књажевац 4 (3) искључења: РТБ Бор 18, Књажевац 18 минута

РТБ БОР: М. Илић (15 одбрана, 1 седмерац) М. Станојевић 8, К. Јефтов 8, Ј. Милутиновић, И. Митровић 5 (1 седмерац), С. Ступар 9 (1 седмерац), М. Шапоњић, Ј. Радивојевић, А. Радевић 6, Ј. Васиљевић, М. Илић 2, К. Антонијевић

КЊАЖЕВАЦ: М. Станојевић 11 (1 седмерац), М. Стојановић, М. Милојић 5 (2 седмерца), А. Радоњић, Ј. Ристић 4, Ј. Јеремић 12, С.Павловић 1, К. Ђорђевић 2, М. Кривошија (2 одбране), Ј. Милановић, Т. Абрамовић (11 одбрана, 1 седмерац), С. Васић, М. Светозаревић

Играч утакмице: Сања Ступар (РТБ Бор)

Доминирале су Књажевчанке у првом полувремену, али добром игром у одбрани и брзим контрама рукометашице Бора су у 47. минуту изједначиле и сигурном игром успешно прескочиле још један степеник у првенственој трци. Обе екипе имале су великих проблема са искључењима, нервоза је била видљива на обе стране, ипак су Боранке имале више снаге и нерава, успеле су да стигну четири гола заостатка, поведу и заврше утакмицу  sa  три гола више у противничкој мрежи.

U drugom poluvremenu jačom odbranom dostigli smo pobedu –kazao je trener Boranki  Zoran  Nisić .

У наредном колу ЖРК РТБ Бор дочекује дочекује екипу Црвеног крста из Ниша.