RTB BOR – CRVENI KRST 29:30

Mladost još jednom izgubila bitku protiv iskustva

Autor: T. Dronjak

Foto : M.Jonović

Sportski centar Bor, gledalaca: 150, sudije: Aleksandar Petrović (Jagodina) Dejan Martinović (Jagodina), kontrolor: Božidar Todosijević (Jagodina) Sedmerci: RTB Bor 7 (5) Crveni krst 3(3) Isključenja: RTB Bor 12, Crveni krst 20 minuta.

RTB BOR: M. Ilić (10 odbrana) M. Stanojević 4 K. Jeftov 2, J. Petrović, J. Milutinović, I. Mitrović 6 (2 sedmerca), S. Stupar 11 (3 sedmerca), M. Šaponjić, J. Radivojević, A. Radević 5, J. Vasiljević, M. Ilić 1

CRVENI KRST: M. Stanić (23 odbrane), S. Stanić , S. Jovanović 2, M. Mitrović 3 (3 sedmerca), J. Sanojević 4, V. Cvetković 6, S. Pejčić, M. Vuksanović, D. Đorđević 6, M. Lazić, D. Kričak 4, D. Stević, M Đorđević 5

Igrač utakmice: Ivana Mitrović (Bor)

U 9. kolu Druge lige jug za žene rukometašice Bora izgubile su na svom parketu od lidera na tabeli Crvenog krsta sa samo golom više u svojoj mreži 29 : 30 (13:14).

Borbene su bile igračice obe ekipe od prvog sudijskog zvižduka. Držale su ritam mlade rukometašice Bora do 14. minuta, a onda je usledilo izjednačenje, ali je ipak iskustvo rukometašica Crvenog krsta doprinelo da u Niš odnesu nova dva boda.

– Zadovoljan sam kako su devojke igrale, ispoštovale su sve što smo se dogovarali na treninzima, ipak je nervoza bila prevelika i izjednačenje koje smo imali u 56. minutu nismo uspeli da pretvorimo u pobedu.

Po izboru trenera i rukometnih radnika, nabolja na utakmici bila je Ivana Mitrović iz Bora.

U sledećem kolu Boranke putuju u Rašku gde se sastaju sa istoimenom ekipom.