HET TRIK TRIČKOVIĆA

Bor, 4.april

Bor izgubio u Lubnici, Slatina pobedila „Kablove“ kod kuće – 3:1

Autor: D.Popaz

Fudbaleri Slatine u 18.kolu Pomoravsko-Timočke zone na domaćem terenu izvojevali su ubedljivu pobedu nad „Kablovima“ 3:1 (1:0). Strelac za domaću ekipu bio je Tričković u 23. 61. i 91., a za goste Bogdanović u 72 minutu. Glavni sudija Slobodan Stefanović iz Paraćina korektno je vodio meč, ali je i  podelio pet žutih kartona.

Slatinjani su od prvog sudijskog zvižduka silovito napadali gol protivnika, ređale su se šanse sve do 23.minuta kada je Tričković iz slobodnog udarca sa 17 metara silovito šutirao i pogodio gol protivničke ekipe (1:0). Na poluvreme se otišlo rezultatom 1:0. U nastavku susreta gostujuća ekipa uspostavila je ravnotežu sve do 61. minuta kada je Ivanović proigrao Tričkovića, a ovaj savladao gostujućeg čuvara mreže šutem sa 18 metara. Loše postavljena odbrana Slatine rezultirala je da Bogdanović u 72. minutu postigne gol glavom na centaršut iz kornera (2:1). U sudijskoj nadoknadi vremena Tričković se postarao da poveća prednost svojoj ekipi.

Fudbaleri Bora poraženi su od „Radničkog“ u Lubnici 2:0. Borani su bez osvojenog prolećnog boda u tri odigrane utakmice i nalaze se na poslednjem mestu  sa 17 osvojenih bodova. Slatina se ovom pobedom održala na sredini zonaške tabele sa 25 osvojenih bodova.

Iduće nedelje Slatina gostuje „SFS Borcu“ u Paraćinu, a Bor u Resavici „Rembasu“.