POBEDA BORA I SLATINE

Bor, 18.april

Bor pobedio zaječarske “Kablove” sa 1:0,  Slatina savladala kruševački “Trajal” 2:1

Autor: Dragan Popaz

Fudbaleri Slatine u 20.kolu Pomoravsko-Timočke zone na domaćem terenu izvojevali su pobedu nad kruševačkim „Trajalom“ 2:1 (1:1). Strelci za domaću ekipu bili su Đorđević u 16. i Tričković 83. sa bele tačke, a za goste Milojević u 72. minutu. Glavni sudija Vlada Stojkić iz Paraćina korektno je vodio meč, ali je i  podelio sedam žutih kartona.

Fudbaleri “Trajala” u prvih 15.minuta susreta pokazali su i više od igre, ali nespretna reakcija čuvara mreže Slatine, nakon slobodnog udarca sa više od 30 metara sa leve strane, rezultirala je vodstvom gostujuće ekipe. Strelac je bio Milojević u 13.minutu 0:1.

-Lopta je dugo letela, video sam da ću je uhvatiti ne petercu, ali jak vetar skrenuo loptu i sproveo u mrežu. Ovo je gol koji se postiže samo jednom u karijerii – rekao nam je golman Slatine, Milenović.

Zvonimir Đorđević je u 16.minutu loptom sa sredine terena, prešavši šest protivničkih igrača i šutem sa 16.metara, savladao gostujućeg golmana 1:1. Drugo poluvreme donelo je žustriju igru na obe strane. Ređale se šanse pred gostujućim golom.  U 83.minutu Tričković je sa bele tačke zatresao mrežu 2:1.

Fudbaleri Bora su izvojevali prvu prolećnu pobedu pred domaćom publikom. Igrači “crno-belih” napadali su od prvog sudijskog zvižduka. Drugo poluvreme je bilo zanimljivije, u 70. minutu Živkovićev šut sa bele tačke odbranio je golman “Kablova”, usledio je korner, a najspretniji u petercu gostujuće ekipe bio je Ivanov.

Ekipa Bora nalazi se na poslednjem mestu sa 21., a Slatinjani su u sredini tabele sa 28 bodova. U sredu Slatina gostuje u Knjaževcu “Timočaninu”, a Bor “SFS Borcu” u Paraćinu.