FUDBAL : POMORAVSKO-TIMOČKA ZONA  21.kolo

OFK BOR – Radnički (Lubnica )  3:2 (1:1)

Bor :Trailović; Janković; Nikolić (Ilijevski od 22.min); Lazarević; Živanović;(Terzić.M od 67 min.);Pejić; Terzić.I; Nikolovski; Stanković( Tričković od 70 min.); Mladenović; Stamenkovski.

Radnički (L) : Milošević; Paunović; Stevanović; Petrović.B; Milenković; Mijović; Krišnik; (Mitrović od 72 min.) Petrović M. (Cvetković od 67. Min.); Jovanović ; Ilić ; Brkić.

Strelci : Lazarević 8 min.; Stamenkovski 55 min. (penal) ; Nikolovski 84.min. za Bor  ; Jovanović 39.min I Stevanović 67.min za Radnički.

Žuti kartoni : Stamenkovski; Terzić.I (Bor) ; Stevanović; Petrović.B; Jovanović (Radnički)

Sudije Glavni : Mijajlović Borko ; pomoćnici : Antić Darko; Berić Nemanja svi iz Jagodine

Delegat : Stanković Branimir ( Kruševac )

Utakmica je  odigrana na gradskom stadionu u Boru , po lepom i sunčanom vremenu uz prisustvo više od 500 gledalaca.Počelo je  dobro za borsku ekipu,koja je povela već u 8 minutu  golom Lazarevića. Bor je i posle vođstva diktirao tempo igre i stvarao šanse ali ih i promašivao, što su gosti uspeli da kazne u 39. minutu posle jedne greške domaće odbrane. Centarfor gostiju Jovanović je uspeo da izjednači rezultat na 1:1 , bukvalno iz prvog udarca ka golu Trailovića.

U drugom poluvremenu Borani ponovo kreću sa ofanzivom I to se isplatilo već u 55.minutu. Boban Nikolovski je oboren u šesnaestercu gostiju i sudija Mijailović iz Jagodine opravdano pokazuje na belu tačku. Kazneni udarac uspešno je izveo Stamenkovski,i domaćin ponovo vodi. (2:1). Ipak radost navijača Bora trajala je samo sedam minuta. U 62.minutu nova greška borske odbrane, koja je posle kornera koji su izveli gosti dozvolila beku Stevanoviću da ostane potpuno sam na drugoj stativi i neometan , sa samo nekoliko metara glavom sprovede loptu u praznu mrežu. Pravda je zadovoljena u 84.minutu kada je najbolji igrač utakmice Nikolovski iskoristio odličan centaršut Terzića i majstorski zatresao mrežu gostiju iz Lubnice.

Iako je ova pobeda izvojevana teže nego što se očekivalo, ekipa Bora je zasluženo trijumfovala po peti put ovog proleća (poražena je samo u prošlom kolu od Jedinstva), I tako zadržala šanse da se u nastavku prvenstva bori za drugo mesto koje vodi u baraž za plasman u Srpsku ligu.Trenutno Borani dele treće mesto sa ekipom Ozrena koja je takođe osvojila 36 bodova. Drugoplasirani Đerdap iz Kladova ima tri boda više, dok je Timočanin iz Knjaževca ubedljivo  prvi sa 46 bodova.

Najubedljiviju pobedu u 21.kolu zabeležila je ekipa Ozrena koja je savladala već prežaljeni Pepeljevac sa 11:1.