Košarka pionirke (do 15 godina) : Finalni turnir KSS u Boru – treće kolo

27.april.2013;Bor

Autor : S.Ranđelović

DSC00688za sajt DSC00702zasajt DSC00709za sajt DSC00710zasajt DSC00714za sajtDSC00693za sajtDSC00692za sajtDSC00691za sajtDSC00690zasajtDSC00689za sajt

Trećeg  dana finalnog turnira košarkašica do 15 godina odigrane su četiri utakmice trećeg kola u obe grupe i postignuti su sledeći rezultati:

Grupa A

Girl Basket – Aktavis Akademija 52:55 (11:12; 17:10; 11:13; 13:20)
Girl Basket : Tomić 6; Vuković 7; Jakšić; Mihelić 2; Kačar 8 ; Radaković; Radojević; Vučković 23; Biljalov 6; Stefanović; Ivanović; Trener: Radulović Aleksandra.

Aktavis Akademija : Mi.Stojanović; Mitrović; Nikolić 2; Ma.Stojanović 7; Stojiljković 20; Filipović 3; Pešić 4; Đorđević; Jovanović; Ilić 19; Tasić; Kostić; Trener : Stojiljković Vladan.

Sudije : Kresojević Jelena – Beograd I Radovanović Miloš – Bor ; Delegat : Stevanić Zoran – Niš

Palanka 2012 – Ruma 92 51:65  (14:9; 13:15; 10:25; 14:16)
Palanka 2012 : Katanić 22; Torbica; Rašković; Milutinović 7; Dinčić 4; Mihailović 18; Samardžić; Marisavljević ; Kostić; Pavlović; Rašić; Marinković.. Trener : Stanošević Predrag.

Ruma 92 : Turudić 36; Turčinović ; Jokić 19; Laketić 2; Simić; Križanić; Popov 10; Todorović 2; Knežević 2; Zukanović 4 ; Trener : Popov Snežana.

Sudije : Tasić Aleksandra – Niš i Ristović Marko – Beograd ; Delegat : Stevanić Zoran – Niš.

Konačna tabela grupe A

1.    Aktavis Akademija  3 3 0 187:163 6

2.    Palanka 2012            3 1 2 175:180 4

3.    Ruma 92                    3 1 2 171:179 4

4.    Girl Basket                3 1 2 163:179 4

 

Grupa B

 Proleter – Voždovac 69:65 (11:16; 11:14; 21:14; 14:13; 12:8)
Proleter : Momirski; Palinkas 11; Kovačević 3; Tepić ; Polić 17; Branzovski 20; Dunai; Ratković 2; Lončar 15; Komazec 1; Milinković; Lukić. Trener: Marinkov Marko.

Voždovac : Jovanović; Terzić; Lukić 49; Grgurević; Ivošević; Novković 6; Selaković 4 ; Rovčanin 6; Manojlović ; Stojanović. Trener : Tir Zoran.

Sudije : Milovanović Ivana – Niš i Marković Marko – Kruševac ; Delegat : Milosavljević Nebojša – Prokuplje.

Šabac – Radivoj Korać 37:55  (9:12; 12:15; 5:17; 11:11)
Šabac : Damnjanović 6; Daskalović ; Kecanović 2; Đukanović; Jelić 16; Savić 4; Radovanović; Živanović 3; Lazić; Nikolić; Vuković; Lazarević 6 ; Trener : Stepanović Vuk

Radivoj Korać : Desić ; M.Nikolić 2; Stanković 14; Petrović 8; Lekić 14; Tasić; Filipović; Jović 14; Ilić 1 ; Momirović 2; Ristić; I.Nikolić. Trener : Karić Ružica.

Sudije : Ristović Marko – Beograd i Radovanović Miloš – Bor; Delegat : Milosavljević Nebojša –  Prokuplje.

Konačna tabela grupe B

1.    Radivoj Korać        3 3 0 186:130 6

2.    Voždovac               3 1 2 186:177 4

3.    Šabac                      3 1 2 163:179 4

4.    Proleter                   3 1 2 165:184 4

U Finale su se plasirale ekipe AKTAVIS AKADEMIJA IZ Leskovca I RADIVOJ KORAĆ iz Beograda koje su bile ubedljive u svojim grupama i zabeležile po tri pobede
Mnogo neizvesnija je bila borba za drugo mesto u grupama za koje su konkurisale po tri preostale ekipe koje su ostvarile po jednu pobedu i dva poraza. Na kraju zahvaljujući boljem količniku u međusobnim susretima drugo mesto u grupi A osvojila je ekipa PALANKA 2012 , a u grupi B drugoplasirani je VOŽDOVAC. Ove dve ekipe sastaće se sutra u borbi za treće mesto.

Statistika kaže da su u posle grupne faze takmičenja , najbolje igračice po indeksu uspešnosti Marija Stojiljković iz ekipe Aktavis Akademija sa indeksom 107 ; Ivana Katanić (Palanka 2012) 89; Dajana Lukić (Voždovac) 85; Aleksandra Petrović (Radivoj Korać)  82 i   Isidora Mihailović (Palanka 2012) 73.

Najbolji strelci su : Dajana Lukić (Voždovac) sa 114 poena;  Nevena Vučković (Girl Basket)  77;   Marija Stojiljković ( Aktavis Akademija ) 75 ;Ivana Katanić (Palanka 2012) 73; Teodora Turudić (Ruma 92) 72 …

Najviše skokova imala je igračica ekipe Radivoj Korać Danica Jović 57, Najbolji ofanzivni skakači su  Marija Stojiljković  iz Aktavisa I Jelena Živanović iz Šabca  sa po 23 skoka;

Ubedljivo najbolji asistent je Ivana Katanić (Palanka 2012) 22; najviše blokada ima Isidora Mihailović iz Palanke 2012 – 16; najviše ukradenih lopti Marija Stojiljković (Aktavis) 16.

Upravo među ovim igračicama će posle sutrašnjih mečeva za treće mesto I velikog finala biti odlučeno koja će od njih poneti laskavu titulu najbolje košarkašice u kategoriji pionirki starosti do 15 godina.

Meč za treće mesto igra se u nedelju od 12.00 časova , a finale turnira počinje u 14.00.

Pozivamo sve ljubitelje košarke da dođu I pruže podršku najboljim mladim košarkašicama I iskoriste priliku da uživaju u dobroj igri.

Share

Ostavite odgovor