Još jedna pobeda srpskih juniora nad vršnjacima iz BiH 73:52

25.jun.Bor

Autor: S.Ranđelović

zasajt1 zasajt2 zasajt3 zasajt4 zasajt5 zasajt6 zasajt7 zasajt8 zasajt9 zasajt10

SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 73:52 ( 25:10 ;14:16; 20:11; 14:15)

Danas je odigrana još jedna utakmica između juniora Srbije i njihovih vršnjaka iz Bosne i Hercegovine. Igrano je bez prisustva publike, ali utakmica nije bila ništa manje interesantna od one odigrane sinoć. Srpski košarkaši su ponovo bili ubedljivi, čak bismo rekli da su svojom igrom pokazali da su bar za klasu bolji od mladih „Bosanaca“. Pitanje pobednika je rešeno već u prvoj četvrtini koju su naši mladi košarkaši dobili sa 25:10, što je u kasnijem toku meča dovelo do malo opuštenije igre.Zahvaljujući takvoj situaciji imali smo prilike da vidimo u nastavku utakmice nekoliko izuzetno atraktivnih akcija srpskih juniora. Uz standardno dobrog Jaramaza koji je na ovoj utakmici igrao samo osam minuta , istakli su se i Stefan Ljubenković koji je bio najbolji strelac sa 11 poena, Petar Rakičević koji je postigao 9 koševa ali je imao i 6 asistencija  4 skoka i 2 oduzete lopte, kao i Stefan Simić koji je postigao samo dva poena , ali je odigrao odličnu odbranu, kao i Aleksa Jugović. Kod selekcije Bosne i Hercegovine najbolji su bili Nedim Tunović sa 11 poena i Milenko Predić sa 9.

Srbija : Jaramaz 7; Babović 5; Simić 2; Milanović 2; Milin 9; Simeunović 3; Grujić 6; Ljubenković 11; Vučetić 9; Davidovac; Đorđević 3; Radovanović 2; Jugović 5; Rakičević 9. Trener : Bućan Aleksandar.
BiH : Lakić; Mikulić 3; Curevac; Zahiragić 4; Gacić 3; Lulić 7; Karamatić 2; Tunović 11; Lazić 2; Buza 8; Alibegović; Handžić; Alić; Polutak 3; Predić 9. Trener : Marković Nenad.
Sudije na ovom meču bili su : Stamenković Dušan;Ljubić Danilo; Petković Vladimir.
Delegat : Petković Dragan.

Borski ljubitelji košarke imaće priliku da naše juniore gledaju u još tri utakmice protiv selekcija Ukrajine, Rusije i Francuske na  međunarodnom turniru koji će se u našem gradu odigrati od 28 – 30 juna u sportskom centru. Utakmice će se igrati od 18.30 i 21 čas.