30.jun.Bor

Autor : S.Ranđelović

Srbija – Rusija 79:56 (18:18; 25:8; 18:19; 18:11)

Srbija : Jaramaz 5; Zagorac 10; Simić; Jugović 8; Simeunović 4; Milin 2; Đukanović 4; Veljković 11; Đorđević 7; Babović 9; Vučetić 17; Davidovac; Trener : Bućan Aleksandar.
Rusija : Gavrilov 5; Khrustalev 2; Martynov 15; Staratelev 6; Viktorov 6; Zhulkov 7; Antonikovskii 2; Maleyko 4; Cherkashin; Kulikov 5; Ardislamov; Popov 4;  Trener : Afanasyev A.Sudije : Stošović Slavimir; Ilić Ivan; Ristić Tijana; Delegat : Petković Dragan. Gledalaca :

zasajt13 zasajt14 zasajt15 zasajt16 zasajt17 zasajt18 zasajt19 zasajt20 zasajt21 zasajt22 zasajt23 zasajt24 zasajt25 zasajt26

Košarkaši Srbije pobedili su sinoć u drugom kolu međunarodnog turnira za juniore reprezentaciju Rusije sa 79:56. Srpski košarkaši došli su do svoje druge pobede na ovom turniru a ukupno četvrte u Boru (dva puta savladali selekciju BIH), u utakmici koja je podsećala na onu iz prvog kola protiv Ukrajine. Na početku meča igra je bila izjednačena što se vidi i po rezultatu prve četvrtine (18:18), a onda u drugom delu nekoliko sjajnih odbrana , brzih kontranapada i šuteva za tri poena i razlika je na kraju prvog poluvremena već bila 17 poena u korist naših juniora.U drugom poluvremenu srpski košarkaši su uspešno održavali stečenu prednost i polako je uvećavali. Da ih je malo bolje služio šut za tri poena rezultat bi svakako bio i mnogo ubedljiviji od ovih konačnih 23 poena razlike. Večeras nas očekuje pravi spektakl u meču koji će odlučivati o pobedniku turnira.Sastaju se od 21 čas Srbija i Francuska, dve neporažene ekipe koje su do sada ostavile odličan utisak. Videćemo da li će pobediti naša maštovitost i urođeni osećaj za ovaj sport ili strahovita disciplina u igri i fizičke predispozicije koje su odlika Francuske ekipe.