Rukomet : ORK BOR – RK Radnički 1951 (Niš) 28:25 (10:12)

23.septembar.Bor

Autor : S.Ranđelović

zasajt1 zasajt2 zasajt3 zasajt4 zasajt5 zasajt6 zasajt7 zasajt8 zasajt9

U prvom kolu Prve lige Istok rukometaši Bora u novom , podmlađenom sastavu uspeli su da posle velike borbe savladaju favorizovanu ekipu Radničkog iz Niša. Bio je ovo interesantan duel mladosti i iskustva u kome je na kraju, ipak pobedila mladost. Bor je dobro krenuo , na samom startu utakmice poveo sa 3:1, zatim je do izražaja došlo iskustvo nekolicine igrača iz Niša i rezultat je za kratko vreme preokrenut na 9:4 za goste. Pred kraj poluvremena , niška ekipa se malo umorila i rezultat je izjednačen na 10:10 na oko 2 minuta pre kraja prvog dela. Kada se učinilo da će Borani otići na odmor sa vođstvom , usledilo je nekoliko grešaka, izgubljenih lopti i poluvreme je ipak završeno vođstvom gostiju od 12:10. U drugom delu gosti su održavali vođstvo koje se kretalo između jednog i tri gola prednosti sve do nekih 15 minuta pre kraja, kada su borski rukometaši uspeli da ponovo izjednače na 18:18. U narednih pet minuta gledali smo rezultatsku „klackalicu“ sve do 52 minuta i rezultata 21:21. Od tog trenutka Borski rukometaši kreću u seriju i vešto koristeći svoju očiglednu bolju fizičku spremnost, konstantno povećavaju svoju prednost koja je nekih tri minuta pre kraja iznosila i pet golova 27:22. Do kraja meča Borani su smirili igru i sigurno priveli meč kraju . Konačan rezultat zaslužena pobeda Bora 28:25.

U ekipi Bora treba istaći golmane Mitića i Pešića koji su ukupno imali 19 odbrana, kao i Adamovića koji je postigao 8 golova(3 iz sedmerca) ; Genčića sa sedam golova i Ćirića sa pet (1 sa sedam metara). Kod gostiju najbolji su bili Stoilković i Rajković sa po 6 golova.
Isključenja : Bor 12 min. ; Radnički 10 min. Sedmerci:  Bor 8 (7 realizovanih) ; Radnički : 8 ( 6 realizovanih)

Utakmicu su sudili : Dušan Cvetković i Igor Nikolić iz Leskovca. Delegat : Lazar Stojanović.