Pobeda Bora za drugo mesto

8.oktobar.Bor

Autor : S.Ranđelović

Pomoravsko-timočka zona 8.kolo. OFK BOR – SFS Borac 3:1 (1:0)

OFK Bor je ostvario  četvrtu pobedu u prvenstvu koja ga je dovela na drugo mesto na tabeli. Ovoga puta savladan je direktni rival za prva dva mesta koja vode u viši rang takmičenja, ekipa SFS Borac iz Paraćina. Borani su u potpunosti nadigrali protivnika u ovom meču i da nije došlo do malog opuštanja u zadnjih 15 minuta, rezultat je mogao da bude i ubedljiviji. Od samog početka utakmice domaći su krenuli ofanzivno ka golu paraćinaca i gol je kako to komentatori vole da kažu “ visio u vazduhu“. Gosti su se uglavnom branili i pokušavali da iz nekih brzih kontranapada ugroze gol Bora. U 19.minutu videli smo jedan takav pokušaj gostiju koji je prekršajem van šesnaesterca zaustavio domaći golman Trailović, zbog čega mu je sudija Jovanović  pokazao žuti karton. Bor je posle nekoliko propuštenih šansi , konačno poveo u 39.minutu . Strelac ovog prelepog gola bio je omladinac  Miloš Marković koji je snažnim udarcem sa oko 20 metara pogodio gornji ugao nemoćnog golmana gostiju Miloševića. U drugom delu Bor je nastavio sa napadima , stvarao šanse i isplatilo se. U 52.minutu Nikola Jovanović je povisio na 2:0, a u 76.minutu sudbinu paraćinske ekipe zapečatio je takođe omladinac Pavle Lazarević. Gosti su u 86.minutu , pogotkom Jokića uspeli samo da ublaže poraz. U 49.minutu igrač Borca , Brzaković je posle  jednog vazdušnog duela ostao na zemlji u besvesnom stanju, ali se posle brze intervencije lekarske ekipe oporavio i kako smo saznali posle utakmice sa njim je sve u redu. Inače Brzaković je napustio teren ali nije želeo da ode na pregled u bolnicu iako mu je dežurni lekar to predložio.

OFK BOR: Trailović; Marković(Radovanović od 84.min.); Mladenović; Janković; Stanojević; Đoševski(I.Terzić od 75.min.); M.Terzić; Nikolić; Mašić(Lazarević od 72.min.); S.Jovanović; N.Jovanović; Trener : Hakija Rovčanin
SFS Borac : Milošević; Jokić; Conić; Arizanović; Milenković; Stojanović; Jovanović; Jovašković; Antonijević (Savić od.80.min.); Miladinović( Ristić od 82.min.) ; Brzaković (Radić 49.min.). Trener : Zlatanović Đorđe.

Sudije : Stefan Jovanović; Bojan Sretenović; Ljubiša Jakovljević; (Svi iz Kruševca); Delegat : Dragiša Vulić (Soko Banja); Žuti kartoni: Trailović; S.Jovanović; Marković; Stanojević; (Bor); Jokić i Cokić (SFS Borac);