14.oktobar.Bor

Autor : S.Ranđelović

Prva muška regionalna liga – istok – 2.kolo

KK BOR-RTB – KK Kuršumlija  94 : 61 (11:16; 27:14; 33:12; 23:19)

Borski košarkaši su ostvarili i drugu pobedu na startu prvenstva. Posle pobede u Nišu, prošle nedelje sinoć je ostvarena i prva pobeda na domaćem parketu protiv ekipe iz Kuršumlije. Utakmica je bila neizvesna samo u prvoj četvrtini koju su gosti dobili sa 16:11, i to pre svega zbog nesigurne i stegnute igre Borana, koji su očigledno u meč ušli sa velikom dozom treme pred svojom publikom. Ipak sve je to ispravljeno već u drugoj četvrtini, u kojoj su dobrom odbranom i sigurnijom realizacijom uspeli da preokrenu rezultat  i  na poluvreme odu sa prednošću od 8 poena (38:30). Utakmica je rešena u trećoj deonici u kojoj je domaća ekipa postigla čak 33 poena, a protivnika svela na samo 12. U poslednjoj deonici visoka prednost i već rešeno pitanje pobednika, doneli su nekoliko egzibicionih poteza borskih igrača koje je oko 500 gledalaca pozdravilo aplauzima. Trener Paunović je pred kraj meča dao priliku nekolicini mladih igrača da se predstave publici i osete atmosferu igranja u seniorskoj konkurenciji, i oni su šansu iskoristili i pokazali da će u narednim utakmicama moći da se računa i na njihove dobre igre.Najbolji u pobedničkom timu bio je povratnik u borski tim Rašić koji se prosto poigravao sa gostima iz Kuršumlije i na kraju utakmicu završio sa 32 poena. Odlični su bili i Martinesić i plejmejker Aksić sa po 16 poena, Rosić je postigao „samo“ 13 koševa što je malo ispod njegovog proseka, ali su on i Arsić (7 poena) dali takođe veliki doprinos pobedi svoje ekipe. Od mladih igrača istakao se Mišković koji se odlično nosio sa najboljim igračem gostiju Dragojevićem, a uspeo je da zabeleži i pet poena. U strelce su se upisali još i Prodanović (3 poena) i Perišić 2.

KK BOR – RTB : Martinesić 16; Jovanovski; Prodanović 3; Arsić 7; Perišić 2; Petrović; Aksić 16; Stanković; Rosić 13; Mišković 5; Rašić 32; Ilić; Trener : Paunović Toni.
KK Kuršumlija: Mrkajić.F; Mijajlović 3; Vasiljević; Dragojević 18; Jović 9; Živanović 6; Mrkajić.U 5; Eraković; Milijanović; Vištica 12; Petrović 8. Trener : Mijalović.

Utakmicu su sudili Đorđević i Simonović iz Niša.