Rudar bolji od Dunava

14.oktobar.Bor

Autor : S.Ranđelović

Pomoravsko – timočka zona 9.kolo FK RUDAR Bor – FK DUNAV Prahovo 3:2 (1:0)

Borski „Rudari“ zabeležili su četvrtu pobedu u ovoj sezoni. Ovog puta su na svom terenu savladali ekipu Dunava iz Prahova rezultatom 3:2. Rezultat ove utakmice mogao je da bude i ubedljiviji jer su domaći vodili sa 3:0 do 80.minuta utakmice. Gosti su iskoristili opuštanje igrača Rudara u poslednjih 10 minuta i sa dva postignuta gola ublažili težak poraz koji su mogli da dožive da je Rudar iskoristio još neke od prilika koje je imao. Utakmica je odigrana po oblačnom i povremeno kišovitom vremenu, što je otežalo uslove za igru, jer su i teren i lopta bili veoma klizavi. Rukovodstvo ekipe Dunava je od samog početka utakmice bilo nezadovoljno „deljenjem pravde“ knjaževačkog sudije Željka Trifunovića i njegovih pomoćnika. Trener gostiju i ostala službena lica su stalnim prigovorima unosili dodatnu nervozu kod svih aktera ovog meča, a pogotovu kod svojih igrača, što je rezultiralo isključenjem rezervnog igrača Popović Dušana , koga je u 44.minutu sudija poslao u svlačionicu, zbog pogrdnih reči i uvreda koje mu je ovaj uputio sa klupe za rezerve. Inače žestoki protesti gostiju kulminirali su zbog njihovog nezadovoljstva kod postizanja prvog gola Rudara u 37.minutu. Oni su smatrali da je strelac gola Ivan Stanković bio u nedozvoljenoj poziciji , kao i da je pogotku prethodio prekršaj nad njihovim golmanom  Vasićem , koji je ispustio loptu posle šuta iz slobodnog udarca koji su izveli igrači Rudara. Protesti gostiju nastavljeni su i tokom nastavka igre zbog čega je sa klupe udaljen i trener , koji je protestvovao i vređao i sudiju i delegata i domaćeg trenera Bešinića. Ovu nervozu u ekipi Dunava , najbolje su iskoristili igrači Rudara , koji su najpre u 62. minutu povećali svoje vođstvo na 2:0, lepim golom Đurića iz slobodnog udarca, a zatim je i centarfor domaćih Pastronjević  odlično reagovao i rutinski savladao Vasića , pošto se našao sa njim „oči u oči“ u 79.minutu. Borski igrači su posle ovog gola već bili sigurni u osvajanje nova tri boda pa su u nastavku malo popustili što su gosti iskoristili u 80.min.preko Stefanovića, i smanjili na 3:1. U nadoknadi vremena sudija Trifunović , opravdano je dosudio penal u korist Dunava , pošto je lopta pogodila u ruku igrača Rudara koji je bio u „Živom zidu“ , koji se nalazio u kaznenom prostoru domaćih. Uspešan realizator bio je Matić, koji je postavio konačan rezultat utakmice Rudar-Dunav 3:2. Suđenje na ovoj inače korektnoj utakmici , (što se tiče igrača na terenu) , bilo je solidno. Ako je i bilo nekih grešaka , one nisu uticale na ishod utakmice , što je u svom izveštaju konstatovao i delegat Živković Dragan iz Paraćina.
FK RUDAR : Ivković; Đurić; Merdžić; Velinović; Radosavljević; Stamenković; Pavlovski;(Čaprić od 87.min.); Krstić; Pastronjević; Dragović;(Aleksić od 70.min.) Stanković; Trener: Bešinić Ivan;
FK Dunav : Vasić; Ostrovnjanović; Matić; Sokolović; Đorđević; Ristić; Stamenković(Živković od 70.);Antić; Cvetković; Stefanović; Dimitrijević ( Nikolić od 81.min.); Trener : Vukič Bogdan;
Utakmica igrana na stadionu Rudara, na IV kilometru pred oko 50 gledalaca po oblačnom vremenu.
Strelci : Stanković u 37.min; Đurić u 62.min; Pastronjević u 79 .min. za Rudar ; Stefanović u 80.min. i Matić iz jedanaesterca u 90+ za Dunav;  Žuti kartoni: Velinović; Stamenković; Čaprić;(Rudar); Dimitrijević,Antić,(Dunav); Crveni karton : Popović (Dunav) ; Sudije : Trifunović Željko (Knjaževac); Mitrović Miloš i Stojković Danijel (Zaječar); Delegat : Živković Dragan (Paraćin)