21.oktobar.Bor

Autor : S.Ranđelović

Pomoravsko-timočka zona 9.kolo

FK. Dragocvet – OFK Bor 0:2 (0:1)

Fudbaleri Bora su u sredu u zaostaloj utakmici 9.kola gostovali u Dragocvetu, gde su po kišnom i hladnom vremenu ostvarili veoma vrednu pobedu u borbi za plasman u viši rang. Borani su do pobede došli zahvaljujući velikoj borbenosti i iskazanoj želji za pobedom. Oba gola za borsku ekipu postigao je Nikola Jovanović u 22. I 52.minutu.

FK Dragocvet : Mijušković; Čovrtanović (Stošić od 23.min.) ; Marković.I; Mihajlović; Milojević; Simić; Marković.F (Malenović od 58.min.); Milosavljević; Živanović; Jović (Nikolić od.58.min.); Jovanović; Trener : Milanović Dragoljub.
OFK BOR : Trailović; Marković; Mladenović.V; Živanović; Janković; Đoševski (Stanković od 56.min.); Terzić.M (Lazarević od.81.min.); Nikolić; Jovanović.N; Jovanović.S; Mašić (Mladenović.M od 65.min.); Trener : Hakija Rovčanin.

Strelac : Nikola Jovanović (Bor)  u 22 i 52.minutu. Žuti kartoni : Mijušković, Jović, Marković.I (Dragocvet); Živanović i Mladenović.M (Bor).

Utakmicu su pred oko 50 gledalaca sudili : Veselinović Mladen (Knjaževac), Trifunović Željko (Knjaževac) i Stojković Danijel (Zaječar). Delegat susreta : Tomić Igor (Kruševac).

Pomoravsko-timočka zona 10.kolo

OFK BOR – FK Rembas (Resavica)  1:0 (0:0)

Borski fudbaleri ostvarili su i šestu pobedu u prvenstvu (tri nerešena ishoda i samo jedan poraz) i čvrsto „zaseli“ na drugo mesto na tabeli sa samo bodom zaostatka za prvoplasiranim Borcem iz Bivolja. Do ove pobede Borani su došli mnogo teže nego što su domaći navijači, ali i igrači očekivali. Gosti iz Resavice došli su u Bor sa samo jednim ciljem, da što bolje i uspešnije odbrane svoj gol , verovatno pomalo i uplašeni prethodnim gostovanjem u Boru pre par nedelja kada ih je mlađi borski zonaš, ekipa Rudara savladala sa čak 5:0. U pojedinim trenutcima utakmice delovalo je kao da je golman „Rembasa“ Nenad Radača (sin nekadašnjeg reprezentativca Jugoslavije Vladana Radače) prosto „začarao“ svoju mrežu. Borani su napadali od prvog minuta utakmice (Mašić pogodio prečku), zatim su se ređale dobre akcije i šanse domaćih , ali je lopta uvek završavala tik pored ili preko gola , ili u rukama gostujućeg golmana.

Drugo poluvreme počelo je dobro po domaću ekipu. U 47.minutu dotadašnji junak gostiju, golman Radača postaje tragičar, jer je posle njegovog neopreznog starta u sopstvenom šesnaestercu, odlični sudija Veljković iz Soko Banje dosudio penal za ekipu Bora. Siguran realizator najstrože kazne bio je mladi Nikola Nikolić i Bor konačno vodi sa 1:0. Domaći igrači nastavljaju sa napadima i posle ostvarenog vođstva u želji da postignu još neki pogodak i osiguraju nova tri boda. Međutim čini se da je u ovom prvenstvu glavni problem trenera Rovčanina nedostatak pravog realizatora, koji bi brojne šanse koje njegovi igrači stvaraju pretvarao u golove. Srećna okolnost je ipak što u svakom meču neko od igrača Bora ipak uspe da na neki volšeban način pronađe lopti put do protivničke mreže i donese bodove svojoj ekipi. Treba napomenuti i to da je domaćin imao igrača više od 29.minuta, pošto je bek Rembasa Janković isključen zbog drugog žutog kartona koji je dobio zbog neopreznog starta. (Prvi je dobio iz istog razloga samo osam minuta ranije). Do kraja utakmice gosti su pokušali u nekoliko navrata da ugroze gol borske ekipe, ali je golman Nešović koji je na ovoj utakmici zamenio standardnog čuvara mreže i kapitena Nikolu Trailovića (pauzirao zbog parnih kartona) ostao nesavladan. Bor sledeće nedelje gostuje novajliji u zoni, ekipi Lugomira i nada se novim bodovima koji bi ih mogli dovesti i do prvog mesta , ukoliko ekipa Rudara savlada vodeću ekipu Borca iz Bivolja na domaćem terenu u Boru.

OFK BOR: Nešović; Janković; Mladenović.V; Marković(Stanković od86.min.);Stanojević; Đoševski (Lazarević od 63.min.); M.Terzić; Nikolić; Jovanović.N; Jovanović.S; Mašić (Mladenović.M od 66.minuta). Trener : Hakija Rovčanin.
FK Rembas: Radača; Janković; Pantić; Lončarević; Milenković (Stevanović od 70.min.); Đorđević; Jović; Tavra; Simić (Maksimović od.76.min.); Marković; Šokac.

Utakmica odigrana na Gradskom stadionu u Boru  po sunčanom i prijatnom vremenu. Gledalaca oko 500. Strelac : Nikolić Nikola u 47.minutu iz jedanaesterca za Bor.
Žuti kartoni : Stanojević i Lazarević (Bor); Milenković (Rembas); Crveni karton : Janković Veljko (Rembas).

Sudije : Mladen Veljković (Soko Banja); Predrag Godić (Kruševac) i Tamara Apostolović (Knjaževac) ; Delegat Dragan Poljaković (Stopanja – FS Trestenik).