Rudar poražen od lidera iz Bivolja

25.oktobar.Bor

Autor: S.Ranđelović

Pomoravsko – timočka zona : 11.kolo. FK Rudar – FK Borac Bivolje 1:2 (0:1)

U četvrtak je u Boru na stadionu na IV kilometru odigrana prva utakmica 11.kola PTZ. Utakmica je odigrana ranije na zahtev gostujuće ekipe, zbog obaveza koje imaju za vikend (kako smo saznali radi se o svadbi kojoj treba da prisustvuju). Inače, zbog problema u Rudaru (finansijske prirode) u toku dana stizale su razne informacije , pa čak i takve da domaća ekipa neće ni izaći na teren. Ipak, na svu sreću utakmica je odigrana, ali se svo vreme osećala nervoza i na terenu i oko njega. Ekipa Borca opravdala je ulogu favorita, utoliko što je u utakmicu ušla mirno čekajući svoju šansu i iskoristila je pre svega zahvaljujući greškama domaćih igrača koje su možda i rezultat povrede standardnog beka Nikole Đurića već u 11.minutu utakmice.

Što se same utakmice tiče, može se reći da se igralo čvrsto, stvoreno je dosta prilika i ishod je bio neizvestan do samog kraja. Rudar je na početku imao više od igre, stvorio nekoliko šansi, ali ih nije iskoristio. Gosti su prvu priliku stvorili u 37.minutu. Posle greške domaće odbrane Arsić je izašao sam pred golmana Ivkovića i rutinski poslao loptu u mrežu. Do kraja prvog dela Borac je imao još jednu dobru šansu , ali je domaći golman bio na visini zadatka. U prvih petnaest minuta drugog dela gosti su bili bolji protivnik,stvorili su nekoliko povoljnih prilika za gol, ali golman Ivković je ponovo  bio odličan. Ipak u 60.minutu Borac je poveo sa 2.0 golom Radojevića. Ovaj gol kao da je prenuo igrače Rudara, koji su ponovo krenuli u napad, što je u 65.minutu realizovao Pastronjević i smanjio na 1:2. Do kraja meča Rudar je svim snagama pokušavao da makar izjednači rezultat, ali nisu uspeli zahvaljujući dobroj odbrani gostiju i zaječarskoj sudijskoj trojci koja je svojim odlukama nepotrebno unosila nervozu u ovu inače korektnu utakmicu, što je u 85. minutu rezultiralo drugim žutim kartonom i isključenjem desnog beka Rudara Nenada Merdžića.

Na kraju Borac je osvojio tri boda koja mu garantuju ostanak na prvom mestu i posle odigranih 11 kola, a Rudaru ostaje da pokuša da reši probleme u svojim redovima i  da ove sezone obezbedi makar opstanak u Zoni.

Treneri i igrači Borca rekli su nam posle utakmice da su izuzetno zadovoljni gostoprimstvom, i da su se pribojavali ove utakmice jer su u Bor doputovali bez četvorice standardnih prvotimaca, a Rudar je ove sezone već pokazao u nekoliko navrata da je na svom terenu veoma opasan protivnik.

Utakmica je odigrana po sunčanom vremenu, pred oko 200 gledalaca. Utakmicu su sudili : Mitrović Miloš, Petković Milan, Krstić Miloš (svi iz Zaječara); Delegat : Nešić Ivan (Jagodina).

Strelci: Pastronjević u 65.min. za Rudar ; Arsić u 37.min i Radojević u 60.min. za Borac.

Žuti kartoni : Kolar, Merdžić, Pavlovski, Maletić (Rudar); Crveni karton : Merdžić (Rudar)

FK RUDAR:Ivković, Merdžić, Đurić (Kolar od11.minuta), Velinović, Radosavljević, Stamenković, Maletić, Krstić (Pavlovski od 46.min.), Pastronjević, Ivanov,Stanković (Genov od 79.min.).
Trener : Bešinić Ivan.

FK Borac Bivolje : Radovanović, Lazić, Bogdanović, Miletić, Radević, Radojević, Arsić, Ratković (Miladinović od 88.min),Marjanović (Jovanović.A od 70.min.),Stojković, Petrović.
Trener : Mitić Ivan.