OFK Bor ponovo na samo bod zaostatka

4.novembar.Bor

Autor: S.Ranđelović

Pomoravsko-timočka zona 12.kolo : OFK BOR – Radnički Lubnica 4:1 (2:1)

Fudbaleri Bora ostvarili su i sedmu pobedu u jesenjem delu prvenstva i tako su uz četiri remija i samo jednim porazom ostvarili učinak od 25 bodova što ih čvrsto drži na drugom mestu sa samo bodom zaostatka za vodećim Borcem iz Bivolja i četiri bodova prednosti nad trećeplasiranom ekipom Kablova. Do kraja prvog dela sezone Borani gostuju Trajalu i komšijskom Rudaru i dočekuju na svom terenu ekipu Župe iz Aleksandrovca.

Utakmica protiv „fenjeraša“ iz Lubnice bila je prilika za buđenje pomalo uspavanih borskih golgetera, ali je i pored postignua četiri gola realizacija stvorenih šansi bila slaba. Gosti su poveli u 19. minutu utakmice golom Rajkovića posle jednog od retkih kontranapada i greške borske odbrane. U 27.minutu izjednačio je Vido Mladenović a preokret je doneo Marjan Mladenović u 35. minutu golom koji bi mogao da konkuriše za najlepše golove i tv-špice. U drugom delu mladi borski igrači nastavili su da stvaraju šanse od kojih su iskoristili dve. U 68.minutu strelac je bio Lazarević za vođstvo od 3:1, a u 70. minutu Mašić je postavio konačan rezultat iz jedanaesterca koji je opravdano dosuđen posle prekršaja koji je načinio Paunović, upravo nad Mašićem. Do kraja je bilo još prilika, najbolju je imao ponovo Mašić koji je pogodio prečku gola Đorđevića, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Pre početka utakmice, igrači i gledaoci su minutom ćutanja  odali j počast prerano preminulom navijaču Bora , Milošu Spasiću – Pomfritu.

Utakmica je odigrana na Gradskom stadionu u Boru pred oko 500 gledalaca. Sudili su Nemanja Todorović iz Jagodine, Uroš Pejović i Vladimir Bogojević iz Kladova. Delegat je bio Žarko Pavlović iz Varvarina.

OFK Bor: Trailović, Janković,V.Mladenović, Marković, Živanović, Stanković, M.Terzić, N.Nikolić (I.Terzić od 32.min.), M.Mladenović (S.Ivanov od 62.min.), Lazarević, N.Jovanović (D.Mašić od 50.min.) Trener : H.Rovčanin

FK Radnički : Đorđević, Antić, N.Petrović (Kostić), Tomić, Mirović, Paunović, Kraišnik, B.Petrović (Savić), Rajković, Mladenović, Đorđević. Trener : Dragoslav Barbulović