Treća pobeda košarkaša Bora

4.novembar.Bor

Autor: S.Ranđelović

1MRL – istok 5.kolo : KK BOR RTB – KK SOKO BANJA 97:92 (23:19; 25:31; 17:17; 32:25)

Borski košarkaši su pobedili sokobanjce u petom kolu prvenstva, ali moramo reći da je ovo bila veoma interesantna utakmica u kojoj je pobednik odlučen bukvalno u poslednjim trenutcima. Ekipe su se iz minuta u minut smenjivale u vođstvu, poene su postizale u serijama. I jedna i druga ekipa postigle su po 13 „trojki“. U nekim trenutcima zbog slabije odbrane činilo se kao da igrači imaju šuterski trening. Igrači Bora su se bolje snašli u poslednja dva minuta , pre svega zahvaljujući Rosiću koji je serijom poena (u poslednjoj četvrtini postigao 15 poena) preokrenuo rezultat u korist svoje ekipe. Pored Rosića koji je ukupno dao 22 (4 trojke) poena u domaćoj ekipi u strelce su se upisali i Rašić 28 poena, Jovanovski 14(4 trojke), Petrović 10(dve trojke) ,Aksić 9 (1 trojka), Arsić 8 (2 trojke) i Martinesić 6 poena. Pored ovih sedam igrača u igru je ulazio još samo Perišić. Mladi igrači Prodanović,Stanković,Cekić i Ilić nisu ulazili u igru. U gostujućoj ekipi najbolji je bio iskusni Kantar sa 30 postignutih koševa ( 7 trojki). Uz njega koševe su postizali i  Stanisavljević 10, Stojković 6, Jović 20, Vukošević 10, Bosić 4, Milić 10, Milanović 2. Davidović, Jovanović o Milanović.M nisu ulazili u igru. Najslabiji akteri ovog meča bile su sudije Đorđević iz Niša i Semaljević iz Prokuplja, koji su i pored izuzetno korektne igre na terenu i odlične atmosfere u publici , svojim ponekad čudnim odlukama unosili nepotrebnu nervozu kod svih aktera ove utakmice.

Ekipa Bora je u prvih pet kola ostvarila tri pobede i dva poraza, što i nije tako loše ako se uzme u obzir da u svakoj utakmici trener Paunović može da računa na sedam igrača koji uglavnom igraju, i da ako neko od njih uđe u problem sa ličnim greškama,(što se na gostovanjima redovno dešava još u prvom poluvremenu) nema adekvatne zamene na klupi gde se nalaze mladi igrači koji imaju kvalitet ali im nedostaje iskustvo za ravnopravne okršaje u seniorskom prvenstvu. Pored toga problem je i to što je vrlo retko da je ekipa u punom sastavu na treninzima, jer igrači imaju druge obaveze , pre svega na poslu i u školi, pa je vrlo teško sve to ukomponovati, da bi se postigli bolji rezultati.