Futsal: Anđelković igrač meča u porazu Borana

Bor, Pirot, 2. decembar

Autor: M.P.

Posle sumnjivih odluka domaćih sudija u završnici meča, KMF „Bor“ je izgubio u Pirotu rezultatom 5:3 (2:1) u derbiju 4. kola Druge futsal lige. Iako je domaćin vodio većim delom utakmice Borani su se golovima Bulatovića, Dalibora Đenadića i Stefanovića vraćali u meč. Tada, tri minuta pre kraja, pri rezultatu 3:3, u ishod meča umešale su se sudije Ristić i Veljković iz Pirota. Pri odnosu u faulovima 4-4, prvo nije sviran očigledan prekršaj sa leđa nad Milivojem Đenadićem. Potom, su odmah svirana dva sumniva faula za domaće. Borska ekipa je tako izašla iz bonusa i pirotska ekipa dobija pravo da izvede kazneni udarac sa 10 metara bez živog zida. Iskusni Cenić uspešno izvodi udarac za 4:3. Borani su pokušali da izjednače ali u poslednjem minutu iz kontranapada primaju još jedan pogodak. Za najboljeg igrača utakmice proglašen je golman kluba iz Bora, Srđan Anđelković Kan. Zadovoljna publika u hali “Kej” nagradila je aplauzom igrače oba tima na kraju utakmice za fer i bespoštednu borbu. Sledećeg vikenda Bor dočekuje ekipu Prokuplja.

KMF Pirot: Stojić D. Cenić, Aleksov, Stanković, Kostić, Jončić, Penčić, Nikolić, Manić, Đorđević, Nikolić, Stojić. N, Ristić.

KMF Bor: Anđelković, Bulatović, Nakić, Đenadić M., Đenadić D., Stefanović, Spasevski, Stanković, Zlatković, Veljković.

Žuti kartoni: Zlatković i Đenadić M. (Bor).