Borani pogodili sedmicu: Bor – Majdanpek 7:0

17.mart.Bor

Autor : S.Ranđelović

Pomoravsko-timočka zona 16.kolo : OFK BOR – ORFK Majdanpek 7:0 (4:0)

Stadion OFK BOR; Gledalaca : 1000; Vreme sunčano. Uslovi za igru dobri.
Sudije: Mario Lapadatović, Ivan Ristić i Nikola Jakovljević svi iz Negotina. Delegat : Dragan Poljaković (Stopanja)
OFK BOR : Trailović, Janković, Mladenović.V, Živanović, (Marković od 80.min), Čovrtanović, Stanković, (Lazarević od 69.min), M.Terzić, Krstić, Marjanović.M, (Ivanov.S od 62.min.) Jovanović.S, Mašić. Trener : Hakija Rovčanin.
ORFK Majdanpek : Kornesko, Golubović, Badrkić, Pavlović, Gavrić, Potpara, Balanović, (Radovanović od 78.min), Tomić, Kulenović, (Urzikić od 46.min.),  Trujić, (Pajević od 64.min) Matić, Trener: Slavoljub Golubović.

Strelci : Mladenović u 1.min, Krstić u 19 i 88.min, S.Jovanović u 36, 39 i 75. Min. Lazarević u 72.min
Žuti kartoni : Živanović (Bor), Balanović (Majdanpek)
Igrač utakmice : Saša Jovanović (BOR)

Fudbalsko proleće u Boru, počelo je bolje nego što se očekivalo. U „Rudarskom“ derbiju fudbaleri OFK Bora savladali su komšije iz Majdanpeka rezultatom 7:0. Lider na tabeli pomoravsko-timočke zone „načeo“ je mrežu golmana Majdanpeka Korneska već posle tridesetak sekundi igre. Posle greške gostujuće odbrane i dobrog centaršuta, mladi Marjan Mladenović je iz blizine, glavom loptu sproveo u mrežu i obradovao više od hiljadu gledalaca koji su prisustvovali prolećnoj premijeri na stadionu Bora. Na drugi gol čekalo se do 19.minuta kada je na 2:0 povisio povratnik u redove Bora Nikola Krstić. Do poluvremena domaći su postigli još dva gola preko raspoloženog Saše Jovanovića u 36. I 39. Minutu. Pošto je pobednik rešen već posle prvih 45 minuta, u drugom poluvremenu je ofanziva domaćih malo splasnula, gosti su bili nezainteresovani da urade nešto pred protivničkim golom, a bila je očigledna i njihova loša fizička pripremljenost jer se već posle pedesetak minuta igre nekoliko igrača Majdanpeka požalilo na grčeve i povrede. Na novi pogodak Bora čekalo se 28 minuta u drugom delu. U 72.minutu strelac za Bor je bio Pavle Lazarević koji j e samo tri minuta ranije zamenio Stankovića. Do kraja utakmice videli smo još dva gola u mreži Majdanpeka. U 75. Minutu na 6:0 povisio je Saša Jovanović svojim trećim golom na utakmici. Dva minuta pre kraja Krstić je postavio konačan rezultat najlepšim golom na utakmici kada je iskosa sa desne strane lobovao istrčalog golmana Korneska. Sve u svemu borska publika imale je retku priliku da uživa u pravoj reviji golova i dobroj igri Bora. Pored igrača koji su postigli golove na ovom meču, treba istaći i odličnu partiju Dejana Mašića koji je svojim prodorima i centaršutevima stvorio veliki broj šansi svojim saigračima.Na žalost protivnik nije bio na nivou i malo je toga prikazao da bi se ovaj meč nazvao derbijem. Ukoliko se u Majdanpeku uskoro ne reše problemi koje ovaj klub ima na pretek, biće veoma teško da se sačuva status zonaša. Bor posle ove pobede ima sedam bodova prednosti u odnosu na pratioce Ozren i Borac iz Bivolja šest više od zaječarskih Kablova koji su na svom terenu igrali nerešeno sa Trajalom (0:0). Ozren je na svom terenu savladao drugog borskog zonaša, ekipu Rudara sa 1:0, a bivoljski Borac je poražen u Resavici od Rembasa rezultatom 2:0. Od „Timočkih“ ekipa pobede su ostvarili i Rtanj iz Boljevca protiv Lugomira (3:0) i prahovski Dunav, koji je savladao Župu u Aleksandrovcu sa 1:0. U sledećem kolu Rudar dočekuje Kablove , a OFK Bor gostuje u Soko Banji direktnom konkurentu za prvo mesto, ekipi Ozrena.