Izbori „2014.“ kroz statističke podatke

Bor, 26. mart

64. sednica Republičke izborne komisije

Povodom 15. godišnjice NATO bombardovanja SR Jugoslavije , članovi Republičke izborne komisje su na na početku sednice održane 24.marta, minutom ćutanja odali poštu poginulim građanima.

Komisija je većinom glasova usvojila Izveštaj o ukupnim rezultatima izbora za narodne poslanike Narodne skupštine Republike Srbije, održanih 16. marta 2014. godine i ponovljenih na jednom biračkom mestu 23.marta 2014.godine.

Ukupni rezultati su:

1. Broj birača upisanih u birački spiak 6.765.998
2. Ukupan broj birača koji su glasali 3.592.375
3. Broj primljenih glasačkih listića 6.763.101
4. Broj neupotrebljenih glasačkih listića 3.170.726
5. Broj upotrebljenih glasačkih listića 3.590.717
6. Broj nevažećih glasačkih listića 114.001
7. Broj važećih glasačkih listića 3.476.716
8. Broj glasova i broj mandata koje su dobile pojedine izborne liste:

1. ALEKSANDAR VUČIĆ – BUDUĆNOST U KOJU VERUJEMO (Srpska napredna stranka, Socijaldemokratska partija Srbije, Nova Srbija, Srpski pokret obnove, Pokret socijalista  (1.736.920 glasova – 158 mandata)

2. IVICA DAČIĆ – „Socijalistička partija Srbije (SPS), Partija ujedinjenih penzionera Srbije (PUPS), Jedinstvena Srbija (JS)“ (484.607 glasova-44 mandata)

3. „SA DEMOKRATSKOM STRANKOM – ZA DEMOKRATSKU SRBIJU“ (216.634 glasa -19 mandata)

4. BORIS TADIĆ – Nova demokratska stranka – Zeleni, LSV – Nenad Čanak, Zajedno za Srbiju, VMDK, Zajedno za Vojvodinu, Demokratska levica Roma (204.767 glasova -18 mandata)

5. VAJDASAGI MAGYAR SZOVETSEG – PASZTOR ISTVAN – SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA-IŠTVAN PASTOR  (75.294 glasova -6 mandata)

6. SDA Sandžaka – dr Sulejman Ugljanin SDA Sandzaka – dr. Sulejman Ugljanin (35.157 glasova -3 mandata)

7. PARTIJA ZA DEMOKRATSKO DELOVANJE – RIZA HALIMI PARTIA PER VEPRIM DEMOKRATIK – RIZA HALIMI (24.301 glas- 2 mandata)

8. DEMOKRATSKA STRANKA SRBIJE – VOJISLAV KOŠTUNICA (152.436 glasova -0 mandata)

9. DVERI – BOŠKO OBRADOVIĆ (128.458 glasova – 0 mandata)

10. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – LDP, BDZS, SDU  (120.879 glasova -0 mandata)

11. UJEDINJENI REGIONI SRBIJE – MLAĐAN DINKIĆ  (109.167 glasova – 0 mandata)

12. DOSTA JE BILO – SAŠA RADULOVIĆ (74.973 glasa -0 mandata)

13. SRPSKA RADIKALNA STRANKA – DR VOJISLAV ŠEŠELJ  (72.303 glasova – 0 mandata)

14. TREĆA SRBIJA – ZA SVE VREDNE LJUDE (16.206 glasova -0 mandata)

15. RUSKA STRANKA – Slobodan Nikolić (6.547 glasova – 0 mandata)

16. CRNOGORSKA PARTIJA-Josip Broz (6.388 glasova – 0 mandata)

17. Grupa građana „PATRIOTSKI FRONT – DR BORISLAV PELEVIĆ“ (4.514 glasova – 0 mandata)

18. LISTA NACIONALNIH ZAJEDNICA: BDZ-MPSZ- DZH-MRM-MEP – Emir Elfić (3.983 glasa – 0 mandata)

19. „KOALICIJA GRAĐANA SVIH NARODA I NARODNOSTI (RDS-SDS)“ (3.182 glasa- 0 mandata)

Sednici je predsedavao prof. dr Dejan Đurđević, predsednik Republičke izborne komisije koji se svim članovima zahvalio na izuzetno dobroj saradnji i njihovom angažovanju u izbornom procesu.

Share

Ostavite odgovor