Bor;12.jun

Autor: S.Ranđelović

fk bor tim

Tekija: Finale kupa FS borskog okruga: Koča Anđelković – OFK BOR 1:5 (0:4)

Gledalaca oko 300. Sudija Igor Paunović (Kladovo); Strelci: M.Petrović u 50.min za domaćina, a Đoševski u 6, Lazarević u 8 i 40, Mašić u 33 i Aleksić u 66.min. za Bor.

Koča Anđelković: Poponjaković, Prvulović (M.B.Radić), Sovec, M.Lajtinović, M.V.Radić, Pantelić, Bolbotinović (Trailović), A.Petrović, M.Petrović, Grekulović, N.Lajtinović (Badarević).
BOR: Trailović, Čovrtanović, Nikolić, Marković, Stanojević (I.Terzić), Đoševski, M.Terzić, Marković (Aleksić), Lazarević, Jovanović, Mašić (Krstić). Trener: Hakija Rovčanin.

Igrač utakmice: Pavle Lazarević (OFK BOR)

Fudbaleri Bora osvojili su i drugi trofej ove sezone. Posle osvajanja Kupa opštinskog saveza Bora, osvojen je i pehar namenjen pobedniku kupa borskog okruga. U finalnom meču u Tekiji Borani su savladali domaću ekipu Koča Anđelković sa 5:1. Utakmica je rešena još u prvih deset minuta kada su gosti poveli sa 2:0, pošto su šanse iskoristili Đoševski u 6.min i Lazarević u 8. Do kraja poluvremena u strelce se upisao i Mašić u 33.min. a Lazarević je svoj drugi gol na utakmici postigao u 40.min. Domaći su počasni gol postigli u 50.min preko M.Petrovića , a tačku na ovu lepu i korektnu utakmicu stavio je rezervista Aleksić u 66.minutu za konačnih 5:1. Kapitenu Bora Nikoli Trailoviću trofej je uručio Enver Ramekić, potpredsednik IO FS BOR.

Priliku da zaokruže uspešnu sezonu, borski fudbaleri imaće već ovog vikenda, kada se igra poslednje 30.kolo Pomoravsko-timočke zone. Bor na svom stadionu dočekuje gradskog rivala, ekipu Rudara i za osvajanje šampionske titule i toliko željenog plasmana u srpsku ligu neophodno im je osvajanje makar jednog boda. Da podsetimo da je Rudar obezbedio opstanak u zoni pobedom nad Trajalom u prošlom kolu pa se na stadionu Bora očekuje dobar meč i proslava uspešne sezone za oba borska kluba. Nadamo se da će ljubitelji fudbala u Boru u velikom broju prisustvovati utakmici kojom se završava ova fudbalska sezona.