13. trijumf – rutinska pobeda šampionki

Bor, Beograd, 10.01.2015. Izvor: kosarka24.rs

Lider šampionata, ekipa Radivoja Koraća ostvarila je i 13. trijumf u prvenstvu Srbije pošto je na domaćem terenu savladala Bor rezultatom 81:46 (16:10, 25:5, 18:15, 22:16). Utakmica je odigrana pred oko 100 gledalaca u hali „Šumice“.

Domaćem timu bila je potrebna jedna dobra četvrtina kako bi slomio otpor gošći koje su u ovom meču doživele deseti poraz.

Korać je punih deset minuta uspešno branio svoj koš, u periodu od osmog do 18. minuta, a za isto vreme postigao je 19 poena i poveo sa 33:10.

Visoko stečenu prednost domaći tim je do kraja meča uvećavao i na kraju zabeležio ubedljivu pobedu.

Oba trenera poslala su na parket sve igračice. Kapiten Ivana Brajković bila je najefikasnija u domaćem timu sa 21 poenom (8 skokova), 18 je postigla Kapor, a 10 Đorđević (7 skokova). Posle višemesečne pauze zbog povrede u tim se vratila Bogdana Rodić.

Kod gošći Petrović je postigla 13, a Radić 12 poena.

Radivoj Korać će u narednom kolu gostovati Radničkom u Kragujevcu, ali ga pre toga očekuje izuzetno bitan meč protiv Celja u regionalnoj ligi. Bor u narednom kolu dočekuje Vrbas.