2000 navijača u Boru

Bor, 25.01.2015. Izvor: kosarka24.rs

Boranke napunile tribine sportskog centra u Boru i pokazale da gradu treba kvalitetan prvoligaš.

Bor-Partizan stat

U prelepom košarkaškom ambijentu pred više od 2.000 gledalaca ekipa Partizana savladala je Bor rezultatom 75:66 (26:15, 20:15, 19:14, 10:22).

Posle utakmice 16. kola crno-bele imaju skor 11-5 i nalaze se na deobi trećeg mesta zajedno sa ekipom Vrbasa. Bor je 12. porazom, uz četiri pobede, ostao na desetom mestu, ali sa dve pobede manje od mesta koje garantuje opstanak.

Posle uvodnog ispitivanja gošće su prve ubacile u brzinu i praktično već posle desetak minuta igre stekle odlučujuću prednost. Serijom 11:1 Partizan je u 12. minutu poveo sa 31:16 i tu stečenu prednost iskusno održavao do kraja utakmice.

Bor je u nekoliko navrata pravi serije kojom je stizao na desetak poena minusa, ali nijednom nije uspeo ozbiljnije da pripreti.

Najveću prednost gošće su imale početkom poslednje deonice (65:42), a domaćin je u finišu uspeo da izbori častan poraz.

U pobedničkom timu Janković je ostvarila dabl-dabl sa 15 poena i 13 skokova, Petković je ubacila 14, Prlja 12, a Vojinović i Vučković po 11 poena.

Kod domaćina Radić je postigla 19 poena, Petrović 18, a Vučković i Jozić po 11.

Crno-bele su u ovom kolu bile kobne po ekipu Bora, ali bi već u narednom kolu mogle da „igraju“ i za njih pošto na svom terenu dočekuju Radnički, jednog od konkurenata Boru. Bor će ponovo igrati na svom terenu, stiže Srbobran, što će biti prilika da Boranke naprave korak u pravcu opstanka.