Još jedan poraz borskih košarkaša

16.mart.Bor
Tekst i foto: S.Ranđelović

Prva regionalna liga – Istok 20.kolo: KK BOR RTB – KK Jastrebac (Aleksinac) 83:92 (23:22;16:28;15:22;29:20)

Sudije: Pavlović (Boljevac), Ivković (Niš); Delegat: Ivana Milovanović (Niš)

Košarkaši Bora doživeli su 14. prvenstveni poraz i sa samo 6 pobeda nalaze se na začelju tabele. Ekipa Bora koja u drugom delu prvenstva nastupa znatno oslabljena posle suspenzije Rosića i Ognjenovića nije uspela da se suprotstavi ekipi Jastrebca i pored odlične igre iskusnog Milana Mladenovića koji je postigao čak 49 poena. Na žalost borskih ljubitelja košarke ovim porazom je ugašena i poslednja nada za opstanak u Prvoj regionalnoj ligi. Bor je bio ravnopravan protivnik samo u prvoj četvrtini koju je dobio sa 23:22. U nastavku gosti su iskoristili neiskustvo domaće ekipe i ostvarili prednost koja je u pojedinim trenutcima iznosila i 20 poena razlike. U poslednjih deset minuta ekipa Bora se malo prenula i uspela da smanji zaostatak, ali za preokret nije bilo snage i gosti su zasluženo odneli bodove.