Mladenović doneo preokret i pobedu Boru

8.jun.Bor

Tekst i foto: S.Ranđelović

Srpska liga – Istok 30.kolo: OFK BOR – FK Trstenik PPT 4:3 (2:2)

Gradski stadion Bor; Gledalaca:100; Sudije: Borko Mijajlović (Jagodina), Bojana Miletić (Jagodina), Tamara Milovanović (Paraćin). Delegat: Dušan Antić (Pirot). Strelci: M.Stanojević u 16 (penal) i 20.minutu, Cokić u 58.minutu i Mladenović u 77.minutu za Bor, a Ljubisavljević u 14.minutu, Majdevac u 24.minutu i Srejić u 53.minutu za Trstenik. Žuti kartoni: Stanojević (Bor), Srejić (Trstenik).

OFK BOR: Trailović, Stamenković, Nikolić, Cokić, Stanojević, Krstić (Čaurević od 53.min.), M.Terzić (Đoševski od 59.min.), Čovrtanović (N.Jovanović od 48.min.), Mladenović, Mašić, S.Jovanović.
FK TRSTENIK PPT: Azdejković, Džatić (Grujić od 61.min.), Matović, Ljubisavljević (Vasić od75.min.), Arsić, Milovanović, Krnjinac, Srejić, Majdevac, Vukajlović, Adamac (Pantić od 66.min.).

U poslednjem kolu prvenstva Srpske lige – Istok u Boru su se sastale ekipe Bora i Trstenika. Posle nekoliko preokreta i čak sedam postignutih golova, pobeda je pripala domaćoj ekipi. Gosti iz Trstenika su se predstavili kao dobra ekipa sa nekoliko mladih i veoma talentovanih igrača. Bor je uglavnom imao više od igre, ali su Trsteničani veoma umešno koristili greške protivnika i opasnim kontranapadima ozbiljno ugrožavali gol Trailovića. Posle jedne takve akcije su i došli u vođstvo već u 14.minutu. Kontranapad gostiju je prekinula domaća odbrana izbacivanjem lopte u korner, posle koga je Ljubisavljević bio najviši u skoku i iz blizine uspeo da loptu ubaci u mrežu. Na izjednačenje se čekalo samo dva minuta. U 16.minutu sudija Mijajlović opravdano je dosudio „najstrožu kaznu“ za ekipu Bora posle igranja rukom gostujućeg igrača u kaznenom prostoru. Siguran realizator sa 11 metara bio je Miloš Stanojević. Isti igrač je ponovo pokazao svoje šuterske kvalitete već u 20.minutu kada je odlično izveo slobodan udarac sa oko 20 metara i pogodio sam ugao gola gostujućeg golmana Azdejkovića za vođstvo Borana od 2:1. Gosti su ipak na poluvreme otišli sa nerešenim rezultatom, pošto je centarfor Majdevac odlično iskoristio još jedan dobar kontranapad u 24.minutu. U drugom delu igrači Bora su krenuli u napad sa očiglednom željom da se pobedom oproste od svojih navijača, ali su se prvi radovali gosti. U 53.minutu ponovo greška na sredini terena, brza kontra Trsteničana koju kruniše Srejić za 2:3. Pet minuta kasnije, posle odlično izvedenog kornera Marka Terzića, izjednačenje donosi Cokić koji je bio najviši u skoku i glavom pogađa mrežu. Konačni preokret i pobedu Boru doneo je Marjan Mladenović u 77.minutu posle odličnog prodora Jovanovića.

Ekipa Bora je svoju prvu sezonu posle povratka u srpsku ligu završila sa 42 osvojena boda (13 pobeda, 3 nerešene i 14 poraza) i na kraju se našla na deobi osmog i devetog mesta sa ekipom Radničkog iz Svilajnca. Titulu i plasman u Prvu ligu ostvarila je ekipa Dinama iz Vranja. Ligu napuštaju Hajduk Veljko, Đerdap i Kopaonik iz Brusa.