23.avgust.Bor

Tekst i foto: S.Ranđelović

Srpska liga – Istok 2.kolo OFK BOR – OZREN (Sokobanja) 0:0

Stadion OFK BOR; Gledalaca: 400;
Sudije: Aleksandar Ilić (Paraćin), Miloš Milanović (Ćuprija), Tamara Milovanović (Paraćin);
Delegat: Dragan Poljaković (Stopanja);
Žuti kartoni: Stamenković (Bor); Paris i Jović (Ozren)
OFK BOR: Trailović, Marković, Nikolić, Cokić, Stamenković, Krstić, Terzić, Đoševski, Aleksić (Stanković od 60.min.), Čaurević, Mladenović.
OZREN: Jovanović, Davidović, Majkić, Vujadinović (Marinković od 55.min.), Paris, Cerović, Večerić (Ašković od 69.min.), Mijatović, Radovanović, Jović (D.Mijalović od 86.min.), Stojaković.

Igrač utakmice : Marko Terzić (Bor)

U prvoj utakmici nove sezone, borski srpskoligaš osvojio je samo bod protiv Ozrena. Meč je završen rezultatom koji publika najmanje voli 0:0, ali oko 400 gledalaca je ipak imalo šta da vidi. Bila je to čvrsta, prava prvenstvena utakmica  između dva rivala približno istog kvaliteta. Gosti su u ovom trenutku spremniji, ali su Borani na ovom meču bili borbeniji i čini se da su više želeli pobedu. U redovima borske ekipe osetio se nedostatak četvorice igrača (Mašić, Janković, Stanojević i  S.Jovanović) koji su bili starteri prošle sezone i ako se ova ekipa ne pojača sa nekoliko igrača biće veoma teško u nastavku sezone.
Najbolju priliku za domaće propustio je Čaurević u 41.minutu posle asistencije Terzića. Borani su pored ove šanse, stvorili još nekoliko poluprilika ali nisu uspeli da zatresu mrežu golmana Jovanovića. Gosti su se uglavnom branili i pokušavali da nešto učine iz kontranapada. Jedinu pravu priliku imao je Stojaković sredinom drugog poluvremena, ali se Marković požrtvovano bacio i uspeo da izblokira šut najopasnijeg gostujućeg igrača.
Opšti utisak je da ovakvim ishodom treba da budu zadovoljniji gosti. Treba istaći veoma korektnu igru obe ekipe u kojoj nije viđen veliki broj prekršaja. Sudijska trojka je solidno obavila zadatak, iako su  gosti pre meča najavljivali sumnje u regularnost meča, pa su čak zatražili i prisustvo specijalnog posmatrača.