13.oktobar.Bor

Tekst: S.Ranđelović; foto:S.Filipović

1ŽLS -1.kolo: ŽKK BOR – KKŽ Crvena Zvezda 32:94 (8:26; 2:23; 10:22; 12:23)

Ustanova sportski centar Bor; Gledalaca : 1500.
Delegat: Milićević Dragana (Kruševac); Sudije: Đurić Dušan (Kruševac) i Zlatković Nemanja (Zaječar)

ŽKK BOR: Stamenković 2, Perić 3, Bekan, Golubović 6, Tucić 1, Piljević 11, Stanujkić, Milićević 1, Živić 1, Sulejman 3, Cocić.
KKŽ Crvena Zvezda: Zec 14, Bogićević 15, A.Katanić 2, Đokić 9, Tešić 6, Bojović 15, Zukanović 4, Naumčev 11, I.Katanić 6, Čubra, Lukić 2, Đorđević 10.

Posle mnogo muka i neizvesnosti, ŽKK BOR je ipak startovao u prvenstvu Prve ženske košarkaške lige Srbije. Prvi protivnik Borankama bila je mlada, ali odlično selektirana i vođena ekipa Crvene Zvezde. Bor je u letnjoj pauzi ostao bez čak šest igračica koje su bile okosnica tima u prošloj, debitantskoj sezoni u prvoj ligi. Šansu da nastupe u prvom kolu dobile su mlade borske igračice, među kojima su većina rođene 1999 godine, a jedna čak i 2000. Jedinu utakmicu u pripremnom periodu ekipa Bora odigrala je protiv pobednika kupa Danske, pa stoga i ne čudi što su gošće iz Beograda koje su celog leta bile angažovane u kadetskoj i juniorskoj reprezentaciji Srbije i odigrale veći broj prijateljskih utakmica, bile apsolutno dominantne na ovom meču.

Pitanje pobednika je rešeno već u prvoj četvrtini koju su gošće dobile sa 26:8, iskoristivši strah i greške mladih Boranki. U predivnom ambijentu, pred oko 1500 gledalaca ekipa Crvene Zvezde, pokazala je svoj veliki talenat i nošena veoma korektnim navijanjem Delija iz Bora i okoline iz minuta u minut povećavala svoju prednost. Na kraju rezultat i više nego ubedljiv, ali treba reći da ni Bor nije u potpunosti razočarao. Uz nekoliko pojačanja koja se očekuju u toku sezone i iskustvo koje će steći kroz jako takmičenje ova mlada ekipa će se u narednim utakmicama svojoj vernoj publici, sigurno predstaviti u mnogo boljem svetlu.

Najbolje u ekipi Bora bile su kapiten Aleksandra Piljević sa 11 poena i Tamara Golubović sa 6 koševa i 10 skokova. U ekipi Crvene Zvezde čak pet igračica imalo je dvocifren učinak, a Mina Đorđević ostvarila je dabl-dabl sa 10 poena i 10 skokova.

U narednom kolu ŽKK BOR gostuje šampionu Srbije, ekipi Radivoja Koraća. Utakmica se igra u subotu17.oktobra od 19.30 časova u Beogradu.