„Zicer“ pobedio posle produžetka pred više od 500 gledalaca

27.oktobar.Bor

Tekst i foto: S.Ranđelović

U gradskom derbiju odigranom u okviru drugog kola 2 regionalne lige – istok, košarkaši borskog Zicera pobedili su ekipu Bora rezultatom 98:88 posle produžetka. U regularnom delu rezultat je bio nerešen 84:84. Bila je ovo utakmica koja se dugo čekala u Boru, što potvrđuje i izuzetna poseta. I pored toga što se igralo u pomalo neuobičajenom terminu, ponedeljak od 20.30 na tribinama je bilo više od 500 gledalaca koji su fer i korektno bodrili obe ekipe. Zicer je imao prednost u snazi , visini i iskustvu, ali su mladi košarkaši Bora, pojačani povratnikom Aksićem koji gotovo dve godine nije igrao, pružili odličan otpor i vodili u većem delu utakmice. Zicer je dobio prvu četvrtinu sa pet poena razlike a onda u drugih 10 minuta Bor preuzima igru u svoje ruke i pravi seriju od 17:0. Na kraju poluvremena „domaća“ ekipa u ovoj utakmici- Bor odlazi na odmor sa pet poena u plusu. Mladi igrači Bora održavali su prednost koja je iznosila između pet i deset poena do poslednja tri minuta utakmice. Tada nešto iskusniji i jači igrači Zicera uspevaju da se vrate u igru i da preokrenu situaciju u svoju korist. Ipak utakmica je završena nerešenim rezultatom i pobednik je morao da bude rešen u produžetku. U dodatnih pet minuta ekipa Bora koja je ostala bez nekoliko igrača koji su zbog pet ličnih grešaka morali da napuste teren, nije izdržala pritisak i Zicer je produžetak dobio sa 14:4 i slavio zasluženu pobedu. Treba reći da je u ovom meču najviše dobila borska košarka, jer se pokazalo da i pored svih problema koji prate ovaj sport u Boru ipak ima nade i perspektive i da se u svakoj generaciji pojavi nekoliko talentovanih momaka koji mogu da postanu dobri igrači.