Vaterpolo: Grci bolji posle penala

17.jul.Bor

Tekst i foto: S.Ranđelović

Međunarodni vaterpolo turnir Bor 2016 je završen. Jedan od retkih sportskih događaja ovakvog kvaliteta koji su Borani imali priliku da prate uživo , opravdao je očekivanja. Danas su na programu bili završni mečevi koji su odlučivali o konačnom plasmanu.

U utakmici za sedmo mesto Francuska je savladala Japan sa 10:9. Simpatični i borbeni Japanci su osvojili osmo mesto.
Za peto mesto borili su se Brazil i Španija. Brazilci predvođeni bivšim golmanom Srbije – Slobodanom Sorom pobedili su takođe sa 10:9.
Meč za treće mesto odigrali su Crna Gora i Italija. Crnogorci su bolje otvorili utakmicu i dugo vodili. Imali su prednost od 7:5, ali je onda usledila serija Italijana od 6:1 i konačan trijumf od 11:8. Italija je ovom pobedom osvojila treće mesto, a ekipi Crne Gore je pripala četvrta pozicija.

vaterpolo47

vaterpolo48U finalu turnira sastali su se Srbija i Grčka. Ekipa Srbije je odlično počela utakmicu i već posle prve četvrtine stekla prednost od 4:1. Grci su uzvratili u drugih osam minuta serijom 4:0 i na poluvreme otišli sa prednošću od 5:4. U nastavku su naši vaterpolisti nošeni podrškom publike pokušavali da preokrenu rezultat, ali su Grci odlično odolevali , pre svega zahvaljujući svojim „sidrašima“ za koje Srpska odbrana nije imala pravo rešenje u ovom meču. Ipak uspeli su da izjednače rezultat na 9:9 u samoj završnici meča, pa se pobednik finala odlučivao izvođenjem „peteraca“. Grčka je bila uspešnija i na kraju odnela pobedu od 15:14, koja im je donela prvo mesto na ovom turniru.